Українських військових медиків навчають сучасних методів лікування поранених

  Навчати українських вояків рятувати поранених за найсучаснішими стандартами та методами приїхали до України закордонні медики. Кажуть: передаватимуть досвід, набутий у гарячих точках Іраку та Афганістану. Фахівці мають ще й інструкторів підготувати, щоб уже ті передавали досвід далі.


  Експерти НАТО, міжнародної місії Червоного хреста та ОБСЄ навчають під Києвом бійців Національної гвардії та батальйону "Донбас" рятувати поранених у гарячих точках. Опрацьовують реальні умови бою та поранення людини.

  Бійців вчать зупиняти кров, відновлювати дихання, рятувати людей у найважчих обставинах життя. Всі тренінги проводять лікарі, сертифіковані за міжнародними системами.

  Тренер з виживання у критичних умовах Тім Крентон каже: "Досвід, який я передаю тут, напрацьований у гарячих точках світу. Фактично – це збірка зі всього світу із застосування методів виживання на полі бою".

  Експертів запросили, бо Україні бракує досвіду рятування поранених під час бойових дій. Вітчизняна медицина й досі живе за стандартами 60-х років минулого століття, кажуть вітчизняні експерти.

  За один день пройшли підготовку кілька підрозділів батальйону "Донбас". Медик частини розповів: "На данный момент мы работаем, как антитеррористическая организация. И методы прямого военного столкновения и антитерроризма совершенно разные. Мы учимся работать и с заложниками, и с выведением их, и с правильным оказанием медицинской помощи в самых экстремальных ситуациях. То есть, под водой, на воде, в кустах, в темноте".

  Закордонні експерти працюють безплатно за запрошенням українських волонтерів. Кажуть, що проводитимуть тренінги, доки наші вояки опанують рятівну систему міжнародного класу і зможуть навчати інших.

  Дмитро Мороз, Денис Савченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Завтра на півдні і в центрі України - дощі
  Наступний матеріал
  Екс-голові Запорізької ОДА висунуто підозру в розгоні місцевого Майдану