фото hrabro.com

Український військовий флот відзначив професійне свято на рейді Одеси

  Уперше за часів незалежності України День Флоту відсвяткували в Одесі. Традиційно урочистості в останню неділю липня відбувалися у Севастополі. Цьогоріч через окупацію Криму Росією дійство влаштували на рейді Одеси - там бойові кораблі та морська авіація демонстрували свою міць.


  Усі одеські урочистості з нагоди святкування дня ВМС відбувалися у відкритому морі. Це пов’язано як з відсутністю у місті морської набережної, так і з особливими умовами, у яких сьогодні живе український Військово-морський флот – режим протидесантної оборони.

  "Це стосується, в першу чергу, прикриття морських портів, тому що це є один із самих важливих об’єктів, які можуть бути використані для висадки десанту, або висадки диверсійно-розвідувальних груп – захоплення, як подальший плацдарм для висадки, а також стосується державного кордону – всього узбережжя, де знаходяться десантно-доступні ділянки", – пояснив командувач ВМСУ Сергій Гайдук.

  Готовність боронити Україну з моря, демонстрували бойові кораблі флоту на чолі з флагманом – фрегатом "Гетьман Сагайдачний". Підтримку їм забезпечували сили морської авіації. Учасники урочистостей підкреслили - попри те, що частина кораблів залишилася у Севастополі, самі моряки залишаються вірними присязі за будь-яких умов.

  Командування ВМС та військові моряки вшанували пам'ять загиблих товаришів спуском вінків на воду з борту "Гетьмана Сагайдачного" та військовим салютом.

  У командуванні зазначили: підрозділи ВМС, які через окупацію Криму, передислокувалися до Одеси, нині перебувають у повній бойовій готовності, а реформування Військово-морських сил триває.

  Одесити ж у свій спосіб привітали моряків з професійним святом. У різних районах міста з'явилися білборди з написом "З днем ВМС" та девізом "Ла-ла-ла-ла-ла". На малюнку – кольорові прапорці, за допомогою яких знавці морського коду можуть прочитати рядок з популярної пісні про президента сусідньої держави.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Президент очікує якнайшвидшого розслідування убивства Бабаєва та замаху на Садового
  Наступний матеріал
  Кияни висловили підтримку Ізраїлю у боротьбі з тероризмом
  Теги:
  Loading...