Українськи СБУшники готуються давати відсіч кібер-злочинцям (РЕПОРТАЖ)

  Вільний інтернет - лякає представників спецслужб. Там немає меж і кордонів, скаржаться вони - то ж немає і контролю за поширенням радикальних ідей. Українськи СБУшники готуються давати відсіч кібер-злочинцям і переймають досвід від НАТОвців.
  Ви блукаєте в Інтернеті? Спількуєтеся через ICQ? Перевіряєте електронну пошту? І все це вже під приспіпливим наглядом спецслужб. Адже для них всесвітня мережа - пряма загроза від кібертерористів. Мовляв, Інтернет важко контролювати, він не має меж і кордонів. А відтак саме тут найпростіше поширювати радикальні ідеї, вербувати та навчати екстремістів, керувати терактами. Співпраця спецслужб усіх країн у цій сфері - єдиний спосіб протидії кібер-загрозам та терористичним організаціям.

  Іван Ткачов, співробітник СБУ: "В наших структурах немає повноважень щоб втручатися , накрити канал, перекрити… Тільки треба вчитися , набиратись досвіду та приймати законодавчі документи".

  Уже після засідання з НАТОвськими колегами українські есбеушники діляться: їм теж є чого повчити своїх західних колег. Кажуть, мають досвід удалого полювання на кібер-терориста. Півроку тому на офіційному сайті Президента України невідомий розмістив листи з образами та з погрозами фізичної розправи. Зловмисника знайшли і затримали.

  Олександр Бєлов, співголова робочої групи з питань демократичного контролю за діяльністю спецслужб: "Мы умеем очень многое. Мы работали совместно с ФБР и задержали хакера (...) Мы это можем делать не хуже, чем наши коллеги".

  За матеріалами СБУ, цього року порушили 105 кримінальних справ. Із них 9 – за проникнення до таємних баз державних структур, 2 – за незаконне прослуховування мобільних телефонів, а 94 справи служба безпеки порушила за несанкціоноване втручання у комп’ютерні системи державних органів.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, 5 канал
  Попередній матеріал
  Герман: Порятунок коаліції - кризи не вирішить
  Наступний матеріал
  На чверть зросла плата за тепло і гарячу воду у Донецьку
  Теги:
  Loading...