Українській Гельсинській спілці - 20 років

  20 років Української Гельсинської спілки відсвяткували в Українському домі. Організація проіснувала лише 2 роки, проте зіграла вагому роль у здобутті Україною незалежності. Хоча такої мети члени спілки спершу не ставили. Основими їхніми вимогами була ліквідація керівної ролі КПРС та державний статус для української мови.
  Більшість учасників спілки - колишні політв`язні. Вона стала наступницею Гельсінської Групи, усі 40 членів якої відсиділи у концтаборах. Спільний термін їхнього ув`язнення, за підрахунками правозахисників, становить 550 років. Тож переслідування членів спілки, які влаштовувала влада наприкінці 80-х, вважають несерйозними порівняно з попередніми репресіями.

  Василь Овсієнко, колишній політв`язень: "Нас ще переслідували, але якщо, скажімо, тебе хапають і садять на 15 діб, то це не 15 років. якщо поламають древко прапора і поб`ють тебе по спині - то це ще не смертна кара. Таке нам не було страшне, оті колишні політв`язні стали сіллю тієї організації, яка взяла назву Українська Гельсінська спілка".

  Левко Лук`яненко, голова УГС: "Роль Гельсінської спілки величезна, хоча практично ми проіснували два роки, але це був окремий період, окрема доба у боротьбі за демократизацію та самостійність України".
  Попередній матеріал
  У Індії шкільний автобус впав у річку - 11 людей загинули
  Наступний матеріал
  МВС попросить Генпрокуратуру про взяття під варту мера Алупки
  Теги:
  Loading...