фото investigator.org.ua

Українські та європейські політики вшанували 70-ті роковини депортації кримських татар

  Вечір-реквієм з нагоди завтрашнього 70-річчя депортації кримських татар влаштували у київській Національній опері.


  На вшануванні, окрім національного лідера Мустафи Джемілєва, виступили український прем’єр Арсеній Яценюк, єврокомісар Штефан Фюле та комісар ОБСЄ з питань національних меншин Астрід Торс. До них долучилися також народні артисти України та кримськотатарські виконавці. Під час своїх виступів усі висловлювали жаль щодо неможливості цілого народу відзначити цю дату на своїй Батьківщині.

  Мустафа Джемілєв зазначив: зараз окупанти і їхні поплічники роблять ставку на розкол кримських татар та виділення з їхнього числа певної "5-ї колони", яку потім виставлятимуть у ролі представників усього народу. Саме так із татарами чинила і Радянська влада – підкреслив політик.

  У свою чергу, єврокомісар Штефан Фюле назвав "трагедією і соромом" те, що зараз, у ХХІ столітті, коли кримські татари повернулися на свою землю – їхні права знову порушуються, їх знову залякують і змушують приймати громадянство іншої країни.

  Нагадаємо, напередодні комісар Європейського Союзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Європейський союз не визнає анексії Криму і не забуде про кримських татар.
  Попередній матеріал
  У Луганську зник ще один журналіст
  Наступний матеріал
  75 населених пунктів України – досі без струму внаслідок негоди