Українські спотери - мисливці за літаками - відкрили новий сезон [відео]

  Сезон полювання на літаки відкрили в міжнародному аеропорту "Бориспіль". Мисливці там озброєні фотокамерами. Міжнародний рух любителів авіації - так званий "плейн-спотинг" - набуває дедалі більше прихильників в Україні. Весняному злету вітчизняних спотерів не заважає навіть негода.

  Зазвичай, вони полюють за літаками під парканом летовищ, і намагаються бути непомітними. Ще кілька років тому це було заборонено законом - тепер їх щорічно запрошують у гості аеропорти. Тут вже яскравий одяг - одна з головних умов роботи. Вітчизняних спотерів, як і їх колег з усього світу, об`єднує одне - літаки. Щоправда, назву свого хоббі кожен інтерпретує по-своєму. 

  Оксана називає себе спотером-початківцем. Фотографує лише кілька місяців. І те, що в основному справа це чоловіча - її не зупиняє. Каже, в новому захопленні поєдналися одразу дві речі - довгоомріяна новенька фотокамера та давня любов до літаків.

  Українці свою справу для оточуючих називають "полюванням за літаками". Все за класикою жанру - причаївся, прицілився і "вогонь".

  Спотери зізнаються - їхнє хоббі задоволення не з дешевих. Запорука гарного кадру - хороша фототехніка. Іноді вартість комплекту для зйомок перевалює за кілька десятків тисяч гривень.

  Не зупиняє мисливців за літаками ані дороговизна фотокамер, ані погодні умови. За сильної зливи в Борисполі без діла не залишився жоден. Заради вдалого кадру доводиться вигадувати.

  За свою витримку під травневою зливою - фотографи отримують неочікувану винагороду. До їхніх об`єктивів потрапляє український "Борт номер 1" - літак Президента зайшов на посадку.

  Більшість фотографій згодом можна знайти на спеціальному сайті. Його п`ять років тому створив Ігор Лесів. Розповідає - він та його колеги вполювали чимало. На веб-ресурсі лічильник давно перевалив уже за півсотні тисяч фотокарток. Найцінніші кадри - історичні.

  Андрій Жигулін Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  5-та доба погромів у Стокгольмі - палають школи, ресторани і держустанови
  Наступний матеріал
  У США обвалився автомобільний міст - триває рятувальна операція
  Теги: