Фото ДСНС

Українські рятувальники налагодили співпрацю з інституціями цивільного захисту Євросоюзу

  Європейські рятувальні служби готові надавати українським колегам максимальну допомогу в сфері цивільного захисту та в навчанні. Про це йшлося на робочій зустрічі 2 квітня у Держслужбі надзвичайних станів (ДСНС) України з представниками Генерального директорату з гуманітарної допомоги та цивільного захисту Єврокомісії Едмундсом Акітісом та Семюелем Марі-Фаноном.

  Як повідомили в ДСНС, під час зустрічі в.о. голови ДСНС України Анатолій Бойко подякував європейським представникам за експертну допомогу під час виникнення надзвичайних ситуацій на території України.

  "Ми постійно взаємодіємо з ЄС у галузі цивільного захисту і дякуємо європейським колегам за той досвід, який ДСНС України може перейняти від них. У свою чергу Україна також надає підтримку країнам, які потребують цього. Ми готові до подальшої співпраці та прагнемо брати участь у міжнародних масштабних навчаннях у галузі цивільного захисту", - зазначив Анатолій Бойко.

  У свою чергу Едмундс Акітіс повідомив, що Європейська Комісія прагне співпрацювати як з Україною, так і з ДСНС України та готова надавати гуманітарну допомогу державі у випадку загострення ситуації. Також європейська спільнота планує й надалі розширювати взаємодію з державою саме у галузі цивільного захисту.

  "Ми хочемо налагодити тісну співпрацю з ДСНС України. Тому наш візит має на меті з’ясувати, яка робота проводиться у Службі нині для ліквідації та запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій, з якими проблемами зіштовхуються рятувальники під час дій за призначенням та які першочергові завдання слід вирішити для подальшого розвитку системи цивільного захисту. Зі свого боку ми намагатимемося допомагати Україні та сподіваємося у подальшому спільно реалізувати ще не один міжнародний проект", - сказав Едмундс Акітіс.

  Координатор з питань швидкого реагування Семюел Марі-Фанон додав, що в Україні вже працюють представники Європейського Союзу, аби детально вивчити нинішню ситуацію у державі та визначити, яким чином міжнародні організації можуть допомогти українцям. Він наголосив на тому, що лише спільна робота України та Європейського Союзу допоможе покращити не лише систему цивільного захисту, але й загальнонаціональну ситуацію в цілому.

  Під час зустрічі було підтверджено готовність продовжувати подальшу співпрацю.

  Попередній матеріал
  Ізраїль відмовився відпускати палестинських в‘язнів. Мирні переговори під загрозою
  Наступний матеріал
  Габріеля Гарсіа Маркеса госпіталізовано