president.gov.ua

Українські пластуни передали Порошенку Вифлеємський вогонь миру

Пластуни передали Президентові України Петру Порошенку вогонь миру з Вифлеєму, який запалюють на місці народження Ісуса Христа напередодні Різдва.

Цій скаутській традиції вже багато років, але вперше вогонь миру потрапив до Адміністрації Президента, повідомляють у прес-службі глави держави.

Член Національної наглядової ради Пласту Андрій Лузан, передаючи вогонь до лампадки Петра Порошенка, сказав: "Нам дуже потрібен мир, і саме тому ми принесли цей символ миру Вам, пане Президенте".

Водночас Порошенко побажав, щоб цей вогник Вифлеємського Вогню додав кожному віри у те, що все у нас буде добре. За словами Президента, понад 30 років Європа завдяки цій традиції об'єднується напередодні Різдва. Україна, як частина європейської цивілізації, після розпаду Союзу долучилася до цієї традиції. "Нехай цей вогник, принесений дітьми, запалає в домівках від Чернігова до Криму, від Закарпаття до Луганська і продемонструє єдність України та принесе всім цим домівкам мир", - сказав він.

У прес-службі зазначають, що пластуни також заспівали Президентові пісню, присвячену життєдайній силі Вифлеємського вогню: "Ми понесемо вогонь, даруючи любов усім".

Традиція привозити до Різдва вогонь із Вифлеєму народилася у Австрії у 80-роках минулого століття. Ініціаторами виступили місцеві журналісти та скаути.Вогонь запалюється на місці народження Ісуса Христа і перевозиться до Європи, де передається від країни до країни. Щороку Austrian Airlines виділяє окремий літак, де у спеціальних контейнерах вогонь передається по Європі. Австрійські скаути придумали "скаутську естафету" – передавати вогонь на прикордонних переходах з рук в руки. Від середини 2000-х майже всі країни (і Україна також) відсилають своїх представників до Відня за частинкою вогню. В Україні пластуни поширюють вогонь у держустанови, лікарні, сиротинці, передають діаспорі у різні країни, а також – українським військовим на передову.

/
/
/
/

Нагадаємо, сьогодні, 19 грудня, в Києві відбудеться офіційне відкриття головної новорічної ялинки, яку встановили на Софійській площі ще на початку грудня. 

Попередній матеріал
У США скасували заборону на експорт нафти, що діяла 40 років
Наступний матеріал
СБУ затримала бойовика"ДНР", якого готували російські офіцери