Українські пілоти, які перевозили пальне зі США у Гренландію - повернулися додому

  Сокіл повернувся. Українські пілоти, які протягом трьох тижнів - перевозили пальне зі США у Гренландію, - повернулися додому. Спецоперація Північний Сокіл - тривала три тижні. Основна мета - перевезти пальне - з американської військової бази - на данську полярну станцію НОРД.

  Ось так серед білесенької сніжної пустелі сідає 76-ий ІЛ. Коротка смуга, відсутність наземної навігації та штормова погода за бортом - за таких умов сісти  може не кожен льотчик. Українські військові справляються з цим успішно вже третій рік поспіль.

  А це вже військовий майданчик аеропорту Бориспіль. Генерали особисто зустрічають своїх підопічних. Не встигають останні зійти на землю, як їх винагороджують.

  Протягом трьох тижнів українські пілоти курсували між Північною Америкою та Гренландією. Вони постачали пальне на дансьску полярну станцію НОРД. За три тижні зробили двадцять вильотів.

  Олександр Кулібаба, заступник начальника авіації Командування ПС ЗСУ: "Вильоти були крім суботи і неділі і один день ми не виконували завдання через невідопвідність погодних умов а так виконувала кожного дня по два вильоти."

  Дві години до пункту призначення, година на розвантаження пального, та ще дві назад – загалом п’ять годин на одну операцію. За раз літак міг підняти до тридцяти двох тонн керосину. Працювали у дві зміни та все одно втомлювались.

  Вадим Ярошкін, заступник командира бригади з льотної підготовки: "Приезжаешь туда обратно - все время переходить 6 часов разницы – тяжело, ночью встаешь, а потом днем валишься".

  Усім необхідним українських військових забезпечувала Данія. Надали навіть відповідний одяг для мінусової температури Гренландії.

  Вадим Ярошкін, заступник командира бригади з льотної підготовки: "Королевство Данії видало нам форму полярную. В принципе ми били защищены, от валенок до рукавичок".

  За час операції українці доправили на полярну станцію понад п’ятсот тисяч пального. Держава за це отримала більше ніж два мільйони гривень. Та генерали радіють іншому.

  Василь Нікіфоров, заступник командувача Повітряних Сил ЗС України з авіації генерал-лейтенант: "Налітали біля ста годин, то есть в процесе перелетов ми берем двойные экипажи и за рахунок них получаеться пидготовка екипажа".

  Північний Сокіл дві тисячі один -  це вже третя спецоперація з перевезення пального на полярну станцію. Данія - вже пообіцяла - наступного року також потребуватиме допомоги української авіації.

  Азад Сафаров, Андрій Каньшін. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Авіакататрофа у Бразилії
  Наступний матеріал
  Лівійські повстанці захопили прикордонний перехід до Тунісу
  Теги: