Українські офіцери, вийшовши на пенсію стають безпритульними [репортаж]

  Українські офіцери, вийшовши на пенсію - стають безпритульними. Обіцяних від Міноборони квартир чекати доводиться десятиріччями. Лише у Севатополі - військових безхатьків близько 2,5 тисяч. У яких умовах доводиться жити захисникам Вітчизни - Юлія Крючкова.

  Підполковника запасу Віталія Панченка після звільнення зі Збройних сил - ніби викреслили з усіх реєстрів. Чоловік каже - на квартиру очікує вже 28 років, нині він у черзі на житло - 280-й. За законом, упродовж року по звільненні в запас військові мають отримати житло. На ділі ж - Віталію Панченку дали комірчину при військовій їдальні.

  Віталій Панченко, ветеран ЗС України, підполковник запасу: "Я виконав свій конституційний обов’язок, я втратив при цьому здоровьє, я тягав за собою сімью і вже мені стидно їм дивитися у вічі+ теоретично, я ветеран, а практично я бомж. Я би виїхав звідси, мені нема куди".

  Ось вона, сучасна квартира сучасного підполковника запасу. На 20-ти квадратних метрах, розділені шафами -  спальня, вітальня, кухня та санвузол. У приміщенні волого та холодно - опалення в будівлі військової їдальні відрізали ще за часів розпаду Союзу. Місяць тому - відімкнули світло, а днями ще й каналізацію. Таким чином, каже Віталій Панченко, його змушують звільнити площу, на якій він прописаний із 2005 року.

  Віталій Панченко: "Получилось, что в военской части, которая на боевом дежурстве, куда так сложно било вам попасть я незаконно проживаю 6 лет. При этом меня никто не видел, не слышал и только спустя 6 лет меня с семьей здесь увидели".

  Командування військової частини заявляє -  перебування на території режимного об’єкта колишнього військовослужбовця незаконне.

  Руслан Жамойтін, заступник командира в/ч А1656: "У нас фортифікаційна споруда, відповідно, обмежений режим пропуску і , відповідно, підполковник Панченко немає сюди допуску знаходитися і проходити на територію в\ч. Пропозиція таж сама як і до всіх наших військовослужбовців – до отримання службового житла наймати житло".

  У Севастополі таких військових, кинутих українською армією просто неба - 2 тисячі 600. Хто тулиться у родичів, хто винаймає помешкання в очікуванні недосяжного державного житла. Військові чиновники традиційно кивають на брак фінансування.  

  Віталій Онищенко, заступник командира зєднання «Крим» ПС ЗС України: "Через брак коштів на будівництво житла і добудову є проблеми, і в будівництві для цивільних осіб, тому і така ситуація. Збройні сили частина суспільства, тому ми також не отримуємо житла".

  Тільки-но знімальна група поїхала з території військової частини, підполковнику запасу Валерію Панченку негласним розпорядженням командування Збройних сил України заборонили прохід до помешкання. А 7 лютого - пообіцяли виставити за паркан усе майно.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим. Севастополь "5 канал"

  Попередній матеріал
  УЄФА пригрозила позбавити Україну Євро-2012
  Наступний матеріал
  Пільговики і надалі безкоштовно їздитимуть у столичному метро
  Теги: