Українські миротворці повернулися з Ліберії [репортаж, відео]

  До України повернулися 110 вояків, які виконували миротворчу місію в Ліберії. Це перша група вертолітників. Решта - майже півтори сотні - повернуться 22 грудня. Зустрічав миротворців Олександр Ваврищук.

  Командир вертолітної ланки Костянтин Гаєвський розповідає - у Ліберії мало автошляхів, тож вантажі і людей доводилося перевозити повітрям. Вертолітник каже - роботи вистачало, адже українських льотчиків у миротворчих місіях дуже цінують. Вони невимогливі та професійні, літають за будь-яких умов.

  Костянтин Гаєвський, командир вертолітної ланки: "Відпрацювали ми добре, ніяких прикростей в нас не було, надіюся, що всі будуть здорові половина ще залишилася виконувати завдання до прильоту нашої зміни".

  Попри те, що ця ротація була 13-та за ліком, забобонних не було, від миротворчої місії ніхто з військових не відмовився. Начальник електростанції Василь Поліщук учетверте служив у миротворчому загоні. Каже, у наземних служб роботи було не менше, ніж у льотчиків. У постійній бойовій готовності повинні бути усі підрозділи. Хоча місцеві мешканці до українців ставилися з повагою.

  Василь Поліщук, миротворець: "Місцеві відносяться до українців добре, все ж миротворці, як кажуть мир несемо в кажну хату".

  Ольга Гамацька зізнається - рішення відпустити сина до Ліберії приймали довго і всією родиною. Потім - були нескінченні півроку чекання. Але тепер мати пишається сином-миротворцем.

  Ольга Гамоцька, мати: "Я горда тим, що він виконував таку благородну місію, як бути учасником місії. Я вдячна тому що він такий в мене є".

  Протягом шести місяців служби на африканському континенті українські вертолітники виконали майже дві тисячі польотів, перевезли 8 тисяч пасажирів та 280 тонн вантажів. Миротворча місія в Ліберії триває з січня 2004 року. Військові кажуть - найскладніше на рідній землі - звикати до українських морозів. Бо за шість місяців служби температура в Ліберії не опускалася нижче +30.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Мексиці пройшов парад клоунів [відео]
  Наступний матеріал
  Ансамбль Вірського представив перший цьогоріч сольний концерт в Україні
  Теги: