Українські дороги. Крим (спецрепортаж)

  Крим повзе. Зсуви ґрунту відрізають Південне узбережжя від основних шляхів сполучення, знищуючи дороги до курортних міст та селищ. Фахівці підрахували - лише на трасі Сімферополь-Ялта-Севастополь завдовжки у 160 км, майже 170 зсувів. Цим репортажем ми продовжуємо цикл матеріалів про стан українських доріг.

  Юлія Крючкова, 5 канал: "Ця весна для Криму знакова. На неї припав щодванадцятирічний пік активності ґрунтів. На півострові зафіксували понад півтори тисячі зсувів. З них майже 70% - на Південному узбережжі".

  Мешканці Криму нарікають - південнобережне шосе у прямому сенсі рухається як живе - асфальт тріщить та повзе під натиском зсувів. Шляховики не впоруються: на кожну закладену тріщину – з`являються кілька нових.

  Трасу Сімферополь-Ялта-Севастополь перерізають близько ста сім-десяти зсувів. Найбільш руйнівні серед них - сім.  Три - на спуску з Ангарського перевалу, чотири - на ділянці від Ялти до Фороса. Ці кількакілометрові ґрунтові потоки ламають, мов сірники, залізобетонні стовпи, які мали б їх зупиняти.

  Це – Меласький зсув. Він руйнує єдиний в Україні підземний автотунель. П`ять років тому переміщення ґрунту зупинило сполучення Ялта-Севастополь. Шляховики розводять руками - недофінансування зводить нанівЕць усі намагання стримати силу ґрунту.

  Що більше шкодить кримським дорогам - відсутність коштів чи зсуви - шляховики сказати не беруться.  Вони давно підготували проект нової об`їзної південнобережної траси, але на його реалізацію не розраховують. Кажуть, хоча б на ремонт наявних доріг гроші в державі знайшлися.

  За останні 10 років програма протидії зсувам фінансувалася у повному обсязі лише у 2007. Більше в кримські автошляхи не вкладалося ані копійки.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, 5 канал


  Попередній матеріал
  У Севастополі мітингували в підтримку рішення Парламенту по ЧФ
  Наступний матеріал
  ПАРЄ сьогодні розгляне доповідь щодо Голодомору
  Теги: