Українські дороги. Донеччина (спецрепортаж)

  До 100 кілометрів доріг на Донеччині потребують повної реконструкції. Вартість робіт оцінюється у 5,5 мільярдів гривень. Такі плани записані в програмі підготовки до Євро-2012. Фронт робіт досліджували наші кореспонденти.

  Це звичайне лабораторне дослідження на поглинання води асфальтобетоном. Дорожники називають його одним із головних. На морозі рідина втричі збільшується в обсягах, і якщо якість покриття не відповідає нормам - його просто розриває. Звідси і  ями. В одну з таких вибоїн на київській трасі потрапив Любомир Іванович, водій із Тернопольщини. Через поломку авто він втратить день і отримав  штраф від замовника, якому віз товар.

  Зараз у лабораторії досліджують асфальтобетон, який використовуватимуть для повної реконструкції доріг до Євро-2012. У цю програму потрапили обидві магістралі в напрямку Києва через Харків та Дніпропетровськ. Роботи дорожники обіцяли почати синхронно із ухваленням державного бюджету. 

  Щодня в пастку на дорогах потрапляють сотні водіїв. Це авто на трасі стоїть третю добу. Водій в пошуках запаски. Пробив колесо на дорозі. А його заміна плюс нова деталь обійдуться у 3 тисячі гривень. Далекобійники свідчать, найбільш розбиті магістралі в напрямку Києва.

  Траси в напрямку столиці без капітального ремонту понад 30 років. Окремі ділянки нагадують листкові пироги. Щовесни на них накладають новий шар - таку собі латку. У службі автодоріг розводять руками - стан трас напряму залежить від фінансування.

  За два роки дорожники необхідно відбудувати майже сто-кілометрову ділянку. Це має удвічі  збільшити пропускну спроможність траси. В іншому разі Донеччина ризикує перетворитися у суцільний затор.

  Юлія Божко, 5 канал: "Ця черга машин на Ясинуватському посту наочний приклад низької пропускної спроможності доріг Донеччини. Тут можуть проїхати всього 12 тисяч авто на добу. Уявімо лише якої довжини будуть затори на Євро-2012, якщо розв`язки не встигнуть реконструювати".

  Дорожники рахують не дні, а години до виділення грошей на реконструкцію із державного бюджету. Адже для будівництва магістралей дорогою є кожна мить теплого сезону.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко. Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Харків отримав Премію Європи
  Наступний матеріал
  СМРУ вважає, що депутат від ПР Пінчук нікого не бив
  Теги: