Українські чиновники таки вшанували пам`ять жертв трагедії у Бабиному Яру

  Українські чиновники таки вшанували пам`ять жертв трагедії у Бабиному Яру. Через три дні після офіційної дати. Відкласти покладання квітів Президента та Прем`єр-міністра попросили напередодні роковин представники єврейських громадських організацій та уряд Ізраїлю. Мовляв, 29 вересня євреї святкували Новий рік і ніяк не могли прийти на братську могилу своїх предків.

  Почесна варта, чиновники, представники української інтелігенції, керівники єврейських громадських організацій. Ушанувати пам`ять полеглих у Бабиному Яру запросили лише обраних. Спеціально для урядових квітів навіть очистили підніжжя монумента. Все, що туди люди поклали напередодні, прибрали геть.

  Кияни почали покладати квіти до пам`ятника загиблим у Бибиному Яру - ще 29 жовтня. Саме тоді, коли минули 70 років від початку нацистських розстрілів тисяч ромів, євреїв, росіян та українців. У трагічну дату на братську могилу прийшли члени громадських організацій, рідні загиблих. Більшість з них - проти перенесення дати вшанування пам`яті на прохання євреїв. Це на їхню думку, прояв зневаги до похованих тут - інших національностей.

  Михайло Конденко, представник ромської спільноти Києва: "Сегодня правительсьтво украины от нас забирает нашу историю, а от нашей истории забирает нас. Это самое подлое".

  Роман Круцик, Голова Київської Організації товариства«Меморіал» ім. Василя Стуса: "Не можна всю державу нагинати під єврейське свято. Є традиція, яка встановилася ще з 66 року, коли був стихійний мітинг української інтелігенції. і з тих пір ця дата постійно проводиться  29".  

  Олександр Кучерук, директор бібліотеки імені О. Ольжича: "Тут заходи можна проводити щодня, тому, що щодня тут гинули люди, але інша справа, що було б краще, як би народ і влада були разом".

  Представники єврейських громадських організацій та урядовці пояснюють - це було вимушене рішення.  

  Борис Фуксман, презедент федерації євреїв України: "Вынужденная. Потому, что это было связано с еврейским новым годом,  и это не могло пересекаться, но никому не запрещалось отмечать эту дату и в другие дни".

  Анна Герман, радник президента: "Ви бачили сьогодні міністра закордонних справ Ізраїлю, багато висопосадовців з різних країн. ці люди не змогли бі взяти участь у вшануванні, як би ми не перенесли цю дату".  

  Сам же міністр закордонних справ Ізраїлю з журналістами спілкуватися не захотів. Українські євреї, на знак вибачення, обіцяють врахувати інтереси всіх спільнот, що пов`язані з трагедією, у новому музеї Бабиного Яру. Перший камінь у його фундамет заклали сьогодні.

  Дар`я Безродна, Максим Петраков, "5 канал"

  Попередній матеріал
  П`ятьох людей шпиталізували на Луганщині через отруєння грибами
  Наступний матеріал
  Міністерство фінансів Греції завершило переговори з європейськими інспекторами
  Теги: