Українське МНС розпочало масову перевірку суспільних закладів

  Поламані гідранти, застарілі вогнегасники і заблоковані аварійні виходи - такі найпоширеніші порушення вітчизняних закладів освіти та будинків для літніх людей. Українське МНС розпочало масову перевірку цих закладів після трагедії у Рівненській області. Репортаж - Андрія Жигуліна.

  Вони приходять з перевірками несподівано. Але те, що виявляють, неподіванкою для українських пожежників не стає. Це один зі столичних ліцеїв-інтернатів - його перевіряють одним із перших. Порушення фахівці знаходять, ледве переступивши поріг. Хоча інформації щодо пожежної безпеки в коридорах більш ніж достатньо - МНСники знаходять прогнилі шланги та заблоковані шафи з вогнегасниками. 

  Костнятин Осінній, головний пожежний інспектор Шевченківського району м. Київ: "Скло відходить від рами дивіться я вам його зніму щоб недай Боже ніхто не поранився і укомлектувати його треба пожежним інвенатрьом".

  На другому поверсі під час навчального сезону сплять до півсотні дітей. Викладачі запевняють, що кілька разів на рік вивчають з дітьми план евакуацій під час пожежі.  

  Але на практиці запасний вихід - не такий уже й аварійний. Відчинити двері не можна навіть із застосуванням чоловічої сили.

  Костянтин Осінній, головний пожежний інспектор Шевченківського району м. Київ: "Треба щось придумати, щоб їх легше відчиняти можна їх виламати але це не нормально".

  Відвідують кухню. І тут чимало нарікань - газова плита хоча і справна, але застаріла. Тому пожежники радять збільшити кількість вогнегасників.  Їх, до речі, немає на жодному поверсі. Представники ліцею кажуть - всі прилади - до 20 серпня на перезаряджанні. МНСники освітян вислуховують, але припис про порушення виносять. 

  Андрій Онищенко, заступник начальника прес-служби Управління МНС в місті Київ: "Під час даних первірок було виявлено багато недоліків, які будуть вказані керівникам даних закладів, ці недоліки  - недотримання в справному стані гідрантів  та заблокованість запасних виходів".  

  Пожежники кажуть - наразі порушники відбудуться усним попередженням. Наприкінці серпня інспектори повернуться сюди знову. Якщо порушення не виправлять - штрафів не уникнути.

  Андрій Жигулін, Дмитро Дємішев "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Чавес підтвердив, що хворий на рак
  Наступний матеріал
  5 людей загинули внаслідок вибуху в промисловій зоні на сході Британії
  Теги: