Кінний патруль на Черкащині
Кінний патруль на Черкащині 5 канал

"Кавалерія" по-українськи: на Черкащині ліс боронить унікальний кінний патруль

Завдяки такому патрулю браконьєрів стало легше ловити, запевняють лісничі. А от аналогів такої лісової охорони в Україні немає

До лісу – на конях. На Черкащині працює унікальний кінний патруль лісової охорони. Звенигородські лісівники організували його два роки тому, коней врятували зі скотобійні, а колишній склад переобладнали на конюшню. 

Лісничий Богдан Тихолоз вирушає на патрулювання лісу зі своїм напарником – конем на ім'я Долік. Ловлять зловмисників майже на п'яти тисячах гектарів лісу.

"Крали ліс, дрова крали, і було важче, бо люди стояли дивилися, чи ми їдемо машинами, чи не їдемо. Конями набагато легше – через ліс собі переїхали, нас ніхто не чув, ніхто не бачив, і під’їхали одразу до них. Кінь кращий ніж автівка тим, що ним легше проїхати по культурах, легше чути все – де хто ходить, де хто і що рубає", – каже працівник Хлипнівського лісництва Богдан Тихолоз.

Кінний патруль на Черкащині
Кінний патруль на Черкащині5 канал

Така "кавалерія" охороняє Звенигородські ліси майже два роки. За цей час упіймали вже не один десяток порушників.

"Знають (про існування кінної поліції – ред.) і менше йдуть до лісу, і не роблять того, що не можна. І люди законослухняними стають", – зазначає лісничий Борис Юрченко.

Служить у лісовій кавалерії семеро коней. У кожного – схожа історія. Їхні колишні власники хотіли здати тварин на м'ясо. Від бійні їх урятували лісівники. Допомагають доглядати тварин і місцеві школярі.

Після кожного патрулювання коні отримують смачну винагороду. "В обід ми їм даємо овес і моркву, бо в ній дуже багато вітамінів. І коні дуже її люблять", – каже працівниця лісництва Віра Вінничук.

Тепер лісівники подумують повністю відмовитися від патрулювання лісу на автівках. Утім, для реалізації цього задуму треба придбати ще декілька тварин.

Ярослава Литвин, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Незвичні напарники": як виглядає та що вміє кінна поліція в Україні – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Диявол криється в деталях": Тука про повернення росіян до СЦКК
Наступний матеріал
"Дякую за віру в Україну": Порошенко зустрівся з родинами заручників
Loading...