Україна згадує Георгія Ґонґадзе (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  8 років тому журналіст зник безвісти а пізніше його тіло було знайдене у Таращанському лісі неподалік Києва. На Майдані Незалежності на знак содіарності кияни виклали свічками ім`я "ГІЯ". Окрім того запалили лампадки із прізвіщами усіх загиблих за роки незалежності журналістів. По тому пом`янули їх хвилиною мовчання.
  8 хвилин мовчання. Саме стільки років минуло з часу загибелі Георгія Ґонґадзе. Не байдужі до журналіста кияни щороку приходять на Майдан Незалежності нагадати владі що справа досі не розкрита. Попри те що безпосередніх виконавців убивства у березні цього року засудили, імена замовників досі невідомі.

  Замість розслідувати убивство влада лише імітує слідство - упевнена адвокат Мирослави Ґонґадзе - вдови загиблого журналіста. Потерпілим не дозволяють знайомитися з матеріалами справи. А близько двох років тому повністю змінили склад слідчої групи. До професійності нових слідчих у Валентини Теличенко великі претензії.

  Валентина Теличенко, адвокат Мирослави Ґонґадзе: "З тих заяв людей - вони нічого не роблять. І ті дослідження їхні лише доказують, що Президент на Банковій, а плівок Мельниченка - пристроя немає".

  Є і пристрій, яким Микола Мельниченко записував розмови високопосадовців, і оригінали касет - переконує сам колишній охоронець Кучми. Утім віддати їх він погоджується лише незалежним експертам. Яких має визначити Рада Європи. Такі експерти вже були - запевняє Мельниченко, утім передати плівки так і не вдалося.

  Хто замовив убивство журналіста Мельниченко знає. Каже замовник Кучма, підбурювач - Володимир Литвин, організатори колишні міністр МВС Кравченко та голова СБУ Леонід Деркач. Владі не сподобались гострі висловлювання Ґонґадзе на сторінках інтернет видання  "Українська правда". В ніч на 17-те вересня його вбили та вивезли до Таращанського лісу. Попри обіцянки влади справа досі не розкрита. Натомість генпрокурор, який не надав Ґонґадзе захисту та не спромігся розкрити справу по гарячим слідам одержав нагороду від Президента. А суддю, яка відпустила на волю ще одного підозрюваного в організації вбивства генерала Олексія Пукача, підвищили по службі.

  Роман Сухан, Максим Петраков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.71Мб)
  Попередній матеріал
  Франція звільнила двох заручників з полону піратів
  Наступний матеріал
  Лихоманка на світових біржах підкосила ціни на нафту
  Теги:
  Loading...