фото businessua

Україна вшановує роковини Чорнобильської аварії

  Скорбота за жертвами Чорнобиля: 28 років тому, в ніч на 26 квітня, стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.


  У пам’ять про трагедію всесвітнього масштабу вихованці Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля влаштували акцію скорботи. Близько 1-ї ночі, коли й сталася катастрофа, більше півсотні курсантів та офіцерів вийшли на плац навчального закладу. Вони пригадали 28 випускників тодішнього Черкаського пожежного училища, які одними з перших поїхали ліквідувати наслідки радіаційного зараження. Під час мітингу-реквієму, присутні вшанували загиблих внаслідок катастрофи хвилиною мовчання, опісля запалили свічки, з яких утворили символічний "Чорнобильський дзвін".

  На Чорнобильській атомній електростанції був зруйнований реактор, який містив понад 2 сотні тонн урану. Пожежу на станції вдалося загасити лише за два тижні. Через аварію радіоактивного ураження зазнали понад 600 тисяч людей, близько 130 тисяч довелося вивезти із забруднених територій. Радіоактивна хмара після вибуху накрила частину Європи та дісталася Сполучених Штатів. За різними даними, кількість постраждалих від наслідків Чорнобильської аварії становить від 200 тисяч до 1 мільйона осіб.
  Попередній матеріал
  Сьогодні Папа Римський влаштовує аудієнцію українському прем’єру
  Наступний матеріал
  Російський Чуркін ще не знає, чи визнає Росія українські вибори
  Loading...