Україна відзначає 17-ту річницю Незалежності (РЕПОРТАЖ)

  17-й День Незалежності в Україні вирішили відсвяткувати грандіозним парадом військ. Головною вулицею Києва пройшли близько трьох тисяч військовослужбовців, більше 140 одиниць техніки, в небі над столицею пролетіли військові літаки та гелікоптери. Участь у параді також взяли 18 військових оркестрів. А безпосередньо на Хрещатику змогли подивитися на це дійство майже 40 тисяч киян і гостей столиці.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Свій сімнадцятий День народження Україна відзначає із розмахом. Востаннє військовий парад у Києві проводили у 2001. І ось сьогодні знову мирним Хрещатиком ішли танки, а в небо здійнялася військова авіація".

  Сьогодні ніхто не має права запізнитися - усе у церемонії параду вивірено до секунд. Президент з`являється на Майдані Незалежності рівно о 10-й: у небо здіймається державний прапор України, міністр оборони Юрій Єхануров об`їжджає парадні розрахунки. У віп-ложі розташувалися почесні гості: міністри та депутати, голова Верховної Ради та співробітники Секретаріату Президента. Немає у натовпі Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко. Промова Президента звернута і до неї. Віктор Ющенко закликає забути про політичні чвари на користь спільної роботи.

  Згадує Президент і про Грузію: Віктор Ющенко засуджує будь-які спроби розв`язання заморожених конфліктів у силовий спосіб і обіцяє - Україна не допустить війни у нашому регіоні. Військову могутність символізує техніка, що рухається Хрещатиком. У переважній більшості - ще радянських зразків.

  Цього разу Президента підвела - пунктуальність. Коментатор вже оголосив появу авіації. А небо і далі залишалося чистим. Військові поглядають на годинники. З`ясувалося, Президент у своїй промові був аж надто лаконічним.

  Прості громадяни за парадом спостерігали обабіч Хрещатика. Ті, кому пощастило більше - з балконів прилеглих будинків. Думки про те, чи має мирна країна хизуватися військовою могуттю - розділилися.

  Напередодні параду столична влада бідкалася - після урочистостей доведеться міняти дорожнє покриття.  Важку техніку так і не перевзули у гумові чохли. Утім випробування танками та бронетранспортерами асфальт Хрещатика витримав . 

  Ольга Кошеленко, Дмитро Большаков та Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (12.6Мб)
  Попередній матеріал
  У Гуляйполі тривають святкування "Дня Незалежності з Махном"
  Наступний матеріал
  Парад вишиванок провели до Дня Незалежності у Харкові
  Теги:
  Loading...