5 канал

Україна на Shabla-2017: як зенітники у Болгарії міць демонстрували на С-300

Українські зенітники взяли участь в міжнародних навчаннях - на болгарському полігоні Shabla відстрілялися із С-300

Бойові стрільби разом провели спільно з силами протиповітряної оборони Сербії, Болгарії та США. Нині, 20 липня, українська команда повернулася на Батьківщину, передає "5 канал". 

Військовий аеродром Кульбакіно зустрічає транспортний літак, на якому повертаються з Болгарії українські зенітники. Вони прилетіли з перемогою, хай і здобутою в навчальному бою.

 Болгарській полігон у рамках міжнародних навчань Shabla-2017 приймав гостей із Сербії, США та України. Влучати у ціль українським зенітникам довелося з незнайомого озброєння. Адже вітчизняні зенітні комплекси до Болгарії відправляти не стали - заради економії. Відтак, господарі полігону надали власну техніку. Утім, це не завадило українським військовим збити всі цілі.

"Вони не були для нас важкими. Ми навпаки вимагали від тих, хто забезпечує навчання, аби мішень, параметри польоту зробити важкими, щоб нам цікаво було працювати по цим мішеням. Ми, звісно, стріляємо по сучасним повітряним мішеням", - наголошує начальник зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ Дмитро Карпенко.

Для українських зенітників це перше навчання поза межами країни та ще й з членами НАТО на одному полігоні. За словами учасників вишколу, їм було чому повчитися у закордонних колег, але запевняють, і самі ділилися досвідом.

Поруч із досвідченими військовими у таких стрільбах  взяли участь й курсанти. Троє кращих студентів Харківського національного університету повітряних сил стали учасниками навчань Shabla-2017.

Коли аналогічний вишкіл проведуть вже в Україні та як показали себе зенітники ЗСУ – дивіться у сюжеті:

Дмитро Тьосов, Олег Хусаїнов, Миколаївська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Видовищні міжнародні навчання Sea Breeze-2017: що відбувалось в Одесі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Прийняв увесь удар на себе": Закарпаття проводжає героя в останній путь
Наступний матеріал
У Держдепі США заявили про "найбільш смертоносний період" в зоні АТО
Loading...