5.ua

Україна хоче чимшвидше пройти останній етап лібералізації візового режиму з ЄС

  Вже за кілька днів Україна перейде до другої фази плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС. Принаймні, на це сподівається виконувач обов'язків міністра закордонних справ Андрій Дещиця. Він також додав, що Київ очікує найближчим часом відповідної заяви Єврокомісії.


  Другий, імплементаційний етап підготовки до запровадження безвізового режиму з Євросоюзом Україна має пройти за максимально короткий час - 3-4 місяці. Про це заявив позафракційний нардеп Петро Порошенко після консультацій із міністрами закордонних справ Данії та Норвегії – Мартіном Лідегором та Бьорге Бренде.

  Петро Порошенко вважає, що українці мають реальні шанси вже з 1-го січня їздити без віз до Європейського союзу, влада зробить усе можливе щоб пришвидшити цей процес.

  Він звернув увагу на те, що комісар ЄС з внутрішніх справ Сесілія Малстром повідомила, що Україна готова до другого, себто останнього, етапу плану дій щодо візової ліберазілації.

  У її заяві йдеться про те, що Київ виконав вимоги першої стадії. Про це свідчить аналіз ухвалених законів та інших заходів.

  Сесілія Малстром уже запропонувала колегам із Єврокомісії перейти до завершального етапу запровадження безвізового режиму з Україною.

  Водночас, прес-секретар єврокомісара Мекель Черконе, заявив, що дати переходу до другої фази плану дій ще немає. Це питання Рада ЄС має розглянути протягом кількох тижнів.

  Попередній матеріал
  Місто на Прикарпатті залишилось без питної води
  Наступний матеріал
  Меркель запросила до себе Яценюка після виборів
  Теги:
  Loading...