5.ua

Україна готується ідентифікувати жертв із загиблого "Боїнга" і приймати їхніх родичів

  Світ в жалобі за загиблими на облавку малайзійського лайнера – 295 життів, серед яких 80 дітей. Перші шпальти провідних медіа вийшли із прямим натяком, що причина трагедії знаходиться в Москві. Російські терористи стрімко почали зачищати докази, що лайнер збили вони. Вся пропагандистська машина Кремля вже добу намагається перекласти провину за трагедію на Україну. Вже знайдено "чорну скриню", а світ наполягає на міжнародному розслідуванні.


  Пан Микола цієї ночі не зімкнув очей. Він, як і все село Розсипне, бачив, що у небі розсипався літак. Розповідає: "Очень сильный гул самолета, неимоверный. Потом взрыв или хлопок. И потом с неба начали падать люди. С неба, прям с облаков появлялись. На крыше домов, на асфальте вот лежит человек. В огородах лежит четыре трупа, женщины".

  Червоні балетки і дитячий рюкзак – їхні власники вчора вирушили в мандрівку до моря. А тепер – у вічному спочинку. Двісті дев'яносто вісім загиблих – це жертви теракту. Літак не просто розбився, його саме збили російські військові. Докази цього оприлюднила Служба безпеки України. У відомстві перехопили розмову бойовиків. З неї стає зрозуміло: "Бук" із Росії приїхав до України ще 14-го липня.

  Зенітно-ракетну установку "Бук" разом з екіпажем переправили через кордон поблизу міста Суходольськ. Спочатку комплекс відправили до Донецька, а звідти, у день теракту, його перекинули на Первомайськ.

  Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко пояснює: "Саме "Бук", установка з Російської федерації, ми показували, в якому місці кордону перетинала і заходила на територію нашої держави безпосередньо перед терактом. Друге – чітко підтверджують самі терористи, що екіпаж цього "Бука" разом з зенітно-ракетним комплексом заходили з Російської федерації, тобто російські військові".

  Що літак навіть теоретично не могли підбити українські військові наголошують у РНБО: "У цей час винищувачів українських Збройних сил в повітряному просторі України не було. Сили Антитерористичної операції не здійснювали жодних операцій щодо ураження цілей у повітрі".

  А ось тягач везе "Бук" назад – до російського кордону. Відео зняте о 5-й ранку. На комплексі видно дві крайні ракети, середні – не проглядаються. Ролик поширив чільник МВС Арсен Аваков. Він припускає, це і є саме той "Бук", з якого збили пасажирський літак. А терористи таким чином намагаються приховати сліди злочину. Більше того, російські найманці й досі не підпускають українську сторону до речових доказів та бортових самописців.

  ""Чорні скриньки" теж терористи захопили і вони взагалі все здійснюють контроль – і за уламками літака, і за "чорними скриньками". Наші люди доступу до цього не мають. Люди наші без зброї, терористи озброєні, в масках знаходяться, повністю контролюють територію, всі 25 квадратних кілометрів, на якій трапилась ця катастрофа" – скаржиться посадовець ДСНС Григорій Марченко.

  Згідно з Чиказькою конвенцією про міжнародну цивільну авіацію, розслідувати катастрофу має держава, на території якої впав літак. В Україні це Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів.

  "На даний момент ці бандити поки що не допускають наше Національне агентство з питань розслідування авіакатастрофи до місця трагедії і зараз разом з правоохоронними органами і ОБСЄ ми робимо все для того, щоби Національна комісія з розслідування цієї трагедії дісталася до місця події", – розповів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Попри обмеження і тиск, на місце трагедії змогли потрапити українські рятувальники. Більше сотні фахівців продовжують шукати тіла, працює 20 одиниць техніки.

  Директор консульської служби МЗС України Андрій Сабіга повідомив: "Станом на сьогодні знайдено 181 тіло. Передбачається, що тіла будуть переміщені в Харків, де буде розгорнуто спецлабораторію для ідентифікації тіл".

  Родичів жертв пускатимуть в Україну без віз. На місці ідентифікації тіл, у Харкові, розгортають консульський пункт. Сім'ї загиблих поселять безплатно. Жодних імен загиблих поки що не називають. У пресу списки потраплять лише після того, як усіх жертв упізнають родичі.

  Рятувальники роблять для цього усе: "Вот, нашли кусочек кредитной карты банка США. Может, кому-то поможет, кто-то кого-то найдет".

  Анастасія Бабенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  МВФ не планує розглядати питання збільшення фінансування України
  Наступний матеріал
  Львів у жалобі за убитими під Зеленопіллям вояками
  Теги:
  Loading...