president.gov.ua

Україна анонсує наступний етап звільнення заручників: що відомо

Уже за тиждень має відбутися актуалізація списків з представниками НЗФ

На 18 січня українська сторона запланувала узгодити актуальну інформацію та списки на обмін із представниками ОРДО та ОРЛО. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передає "112 Україна".  

"Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки – кожен у себе. Ми повинні зустрітися 18 січня і обмінятися актуальною інформацією та актуальними списками. Після цього почнуться переговори щодо наступного етапу", – зазначила омбудсмен.

Крім того, Лутковська висловила сподівання, що наступний етап звільнення відбудеться у коротші терміни, оскільки вже немає питань, як підтверджувати ті чи інші юридичні факти, що відбулися на непідконтрольній території, а також підконтрольній Україні території.

"Україна спочатку розшукувала більше 94 осіб. На жаль, були звільнені в рамках останньої процедури 74 людини. Відповідно, ще щонайменше 20 осіб перебувають на непідконтрольній території. І список тих, за кого ми будемо боротися, напевно, буде навіть більшим", – підкреслила Уповноважений з прав людини.

Як повідомляв 5.UA, 27 грудня 2017 року відбувся обмін утримуваними особами, який назвали наймасштабнішим. У результаті обміну на Донбасі звільнено 73 українських заручники. Своєю чергою українська сторона передала 233 особи. Згодом стало відомо, що держава виділить заручникам по 100 тисяч гривень допомоги, а той період, протягом якого українців незаконно утримували бойовики, зарахують до трудового стажу.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Захоплення заручників у Харкові: як все відбувалося та як схопили зловмисника – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Росії сталася ДТП з українцями, є загиблі – МЗС
Наступний матеріал
Небезпечна інфекція: в Одесі школярам продовжили канікули
Loading...