5.ua

УГКЦ не полишить Майдан попри погрози Мінкульту [відео]

  На самий Святвечір предстоятель греко-католицької церкви отримав листа. У Міністерстві культури написали і надіслали свої специфічні різдвяні вітання греко-католикам.

  Блаженнійший Святослав, предстоятель УГКЦ: «У цьому листі вперше за всі роки існування незалежної української держави прозвучали попередження, які, властиво, можна навіть назвати погрозою, про те, що релігійні громади греко-католицької церкви в судовому порядку можуть бути позбавлені легального статусу».

  З листа зрозуміло: греко-католицькі священики – порушники закону. Про Майдан там ані слова, але є натяки – мовляв, молитися можна тільки там, де дозволено, а молитовні намети і публічні богослужіння – держава не благословляла.

  Уривок з листа: «Згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводять щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, яка, наразі, відсутня. Недотримання наведених приписів ... може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій».

  Блаженнійший Святослав, предстоятель УГКЦ: «Ми думали, що час, коли переслідували церкву, вже давно минув».

  Це молитовний намет на Майдані Незалежності. Їх таких два – в одному більше моляться протестанти, у цьому – православні, греко- і римо-католики.

  Журналіст: «А яка віра у вас тут в наметі?»

  Віряни: «Всі конфесії».

  Тут і служби правлять – по черзі різні конфесії – тут і хрестять.

  Любов, парафіянка: «Дві неділі, три неділі я бачила, як похрестили двоє дітей».

  І сповідають.

  Людмила, парафіянка: «Тут такі приклади навернення. От людина не сповідалася взагалі в житті і прийшла сюди, і на скільки була ця ситуація в державі і оце прагнення щось змінити, що людина сповідалася».

  Зазіхання на намет були і раніше.

  Петро, охоронець молитовного намету: «Два дні назад намагались підпалити, вчора Євангеліє вкрали, но ми знайшли».

  Те, що їхній намет незаконний і священикам тут не місце – парафіянки і слухати не хочуть.

  Людмила, парафіянка: «Нє, не віддамо того намету. Священик – то є дух, а церква – то є наша культура».

  До Міністерства культури – готові йти з молитовним протестом.

  Активісти: «Ми будемо йти, вимагати, хай вони роз’яснять».

  Роз'яснили – у департаменті Міністерства культури, що відповідає за релігії.

  Михайло Мошкола, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури: «Не дай Бог, щоб ми з вами говорили, що це направлено проти якоїсь церкви. Ні в якому разі! Тим паче, Різдво».

  Із того, що вдалося зрозуміти – завинив саме намет. Про нього владу не повідомили офіційно. І за даними Міністерства культури, в наметі тільки греко-католики моляться. 

  Михайло Мошкола, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури: «Нє, це намет Української греко-католицької церкви. Діяльність цього намету носить по суті порушення 21-ї статті закону».

  Блаженнійший Святослав, предстоятель УГКЦ: «Наша церква не є власником цього намету».

  Православні Київського патріархату такого попереджувального листа не отримали. І їм самим дивно – адже їхнє духівництво теж активно молиться на Майдані.

  Євстратій Зоря, єпископ, речник УПЦ (КП): «До нас таких листів не надходило. Якийсь помилковий крок з боку держави. І влаштовувати перед усім світом судовий процес проти греко-католицької церкви – очевидно, було би немудро».

  Лист греко-католикам писався під диктовку президента – уже заявили в опозиції. Арсеній Яценюк просить генерального прокурора відкрити кримінальне провадження проти чиновників Міністерства культури.

  Арсеній Яценюк, лідер партії «Батьківщина»: «Переконаний, що прихожани всіх церков стануть на захист нашого спільного права молитися там, де ми хочемо, і Янукович ніколи не стане нам на заваді цього».

  Греко-католиків те, що тільки з ними так по-особливому листуються, не дуже бентежить. Полишати Майдан священики не збираються. А як саме їх виявлятимуть і каратимуть – один Бог знає. Бо кожна парафія – то окрема релігійна організація. А скільки їх було і є на революційній території – предстоятель не рахував. Можна викликати до суду одразу всіх – при бажанні.

  Блаженнійший Святослав, предстоятель УГКЦ: «Під час різдвяних свят з вертепом різдвяним на Майдан Незалежності приїхала чи не кожна парафія нашої церкви».

  Ольга Петрів, Дмитро Мороз та Денис Ковальов, 5 канал

   

   

  Попередній матеріал
  Долгополов розпочав свої виступи на «Australian Open»
  Наступний матеріал
  "Золотий глобус". Тріумф фільму "12 років рабства" [відео]
  Теги:
  Loading...