Учні старших класів м. Рубіжне не зможуть вивчати математику українською? (РЕПОРТАЖ)

  У гуманітаріїв - українська мова навчання, у біологів та математиків - російська. Так вирішили освітяни Луганщини. За велінням чиновників міста Рубіжне - учні старших класів не можуть обрати самостійно мову навчання у профільних класах. Мовне питання гостро може постати, коли учні повернуться з канікул.
  Син Антона Соломатіна 8 років навчався українською в одній зі шкіл міста Рубіжне. Але коли переходив до старшого класу, вчитель запропонував хлопцеві написати заяву, в якій вказати бажаний профіль подальшого навчання. Юнак обрав біологію, і як з`ясувалося - заодно і російську мову викладання. Батьки Сергія обурені - кажеть це порушення прав дітей.

  Антон Соломатін, батько десятикласника: "Дитину не поставили до відома — профіль тільки і нічого про мову. сказали як є так і є і що нічого не зробити (...) зараз пропонують 2 варіанти — переходити в іншу школу де невідомо яким чином ведеться викладання і там теж немає профілю. Хоче хім-біологію а є тільки гуманітарний".

  Після консультацій з батьками та учнями, чиновники вирішили: навчання російською буде альтернативним, а для охочих вчитися державною мовою - відкриють окремий клас.

  Олена Обопуленко, в. о. начальника управління освіти м. Рубіжне: "На сегодня принято 15 заявлений от родителей и будет открыто 10Б с украиноязычным обучением химиобиологическим".

  Так само два класи - український та російський - мають відкрити і для гуманітарного напряму. Але управління освіти не має грошей, щоб профінансувати чотири класи - грошей вистачає лише на два. Тож на тих старшокласників, які перед канікулами написали заяви про переведеня у гуманітарні класи, на початку року чекатиме сюрприз.

  Алла пономарьова, заступник директора з учбово-виховної роботи рубіжанської СШ №7: "Всё это планируется это ж деньги, мы заказали 2 класа нам их больше не откроют, по колличеству детей".

  Обурені батьки створили активістську спілку. Кажуть: освітяни самі змусили дітей розділитися за профілями.  А права обирати мову - дітей позбавили. Хоча закон диктує: створювати окремі класи з альтернативною мовою можна на прохання самих учнів. Тепер правду планують шукати у Києві.
  Попередній матеріал
  ЄС дає на відродження Косова 500 млн. євро
  Наступний матеріал
  Володимир Кличко планує одружитися
  Теги:
  Loading...