У Запоріжжі відродили кінний полк "Чорних запорожців" доби УНР [репортаж, відео]

  Запорізькі шанувальники історії відродили кінний загін "Чорних запорожців" - легендарний полк, який звитяжно воював у громадянську війну під прапором Української народної республіки. "Чорними" запорожців називали через колір одностроїв. Історики стверджують - за час свого існування підрозділ не зазнав жодної поразки.

  Гарцювати на коні запорожець Олександр Притула навчився давно. Він – січовик за покликанням, президент всеукраїнської федерації козацьких єдиноборств "Спас". Учить підлітків зміцнювати тіло й дух. До полку "чорних запорожців" прийшов одним із перших. Зрозумів: ця тема як ніколи на часі.

  Олександр Притула, президент федерації козацьких єдиноборств "Спас": "На сьогодні є духовна порожнеча у молоді, немає ідеалів. Ідеалів, які би показали переможність українства. Полк "Чорні запорожці", що цікаво, під час визвольних змагань, під час громадянської війни, це той підрозділ, єдиний підрозділ, який не потерпів жодної поразки. Це їдея незборимості духу українського війська, що сьогодні актуально".

  Хортицький піхотний полк був сформований 1915-го року. Повоювавши у Першу світову, піхотинці пересіли на коней, влилися у козацькі загони Української народної республіки і боронили незалежність молодої України. Після громадянської війни "чорні запорожці" перебралися за кордон. І - канули в багаторічне забуття. Нинішні історики з великими зусиллями знаходять в архівах потрібні відомості.

  Максим Остапенко, гендиректор заповідника "Хортиця": "Надзвичайно цікаві джерела, які останнім часом публікуються, вони дають дуже багато інформаці для подальшої реконструкції. І ми би хотіли віддати таким чином шану борцям за Україну, які змагалися під час громадянської війни. І, врешті решт, ми маємо Україну, яка є спадкоємницею, з одного боку, Української радянської республіки, з іншого боку – Української народної республіки".

  Сучасний полк "чорних запорожців" налічує тридцять бійців. Це - науковці і шанувальники історії, підприємці і безробітні. Усі відчувають себе козаками.

  Найближчим часом "чорні запорожці" планують організувати історичну реконструкцію бою часів Громадянської війни.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра КС почне розгляд справи щодо дати наступних парламентських виборів
  Наступний матеріал
  Білоруський журналіст заявив про переслідування з боку української міліції [відео]
  Теги: