Фото 061.ua

У Запоріжжі відбулися сутички між проукраїнськими активістами та учасниками акції "Полк перемоги"

Зранку 9 травня в Запоріжжі біля будівлі мерії відбулися сутички між представниками волонтерського руху та ветеранів війни на Донбасі з одного боку та учасниками акції "Полк перемоги", які планували провести ходу центральним проспектом міста

Як повідомляє "Радіо Свобода", щонайменше один учасник протистояння був затриманий поліцією. Один із проукраїнських активістів вирвав червоний прапор у представників акції "Полк перемоги" та відніс його у прилеглі до місця інциденту двори, прапор досі не знайдений. 

Зазначається, що з обох боків у сутичках у цілому беруть участь близько 500 людей. Між ними відбувається пісенне "змагання": проукраїнські активісти співають гімн України, учасники акції "Полк перемоги" – радянські пісні.

Згодом бійці Національної гвардії оточили в кільце до 200 учасників акції "Полк перемоги", розділивши таким чином учасників протистояння.

Акція "Полк перемоги" за стилістикою нагадує російську акцію "Безсмертний полк". У Росії "Безсмертний полк" – це хода з портретами родичів, які брали участь у Другій світовій війні. Вона розпочиналася як громадська ініціатива, але впродовж останніх кількох років набрала більш офіційного змісту.

Видання повідомляє, що поліція намагалася вивести учасників акції "Полк перемоги" з площі перед мерією до місця покладання квітів на Алеї слави. У цей час кілька проукраїнських активістів спробували прорвати кордон поліції, щонайменше троє з них були затримані. Згодом правоохоронці змогли організувати прохід до місця покладання квітів.

Заступник начальника поліції Запорізької області Олександр Панченко повідомив "Радіо Свобода", що із затриманими активістами була проведена профілактична бесіда, після якої цих людей відпустили

Попередній матеріал
Cкладання Військової присяги молодим поповненням окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генштабу ЗСУ
Наступний матеріал
Харків: активісти закликали "Безсмертний полк" прибрати плакати з георгіївськими стрічками
Loading...

9 травня: ситуація в Києві - завершено

Велопробіг із прапорами та квітами: у Запоріжжі вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

Монстрація замість демонстрації: У Запоріжжі активісти влаштували пародію на радянський першотравень

"Стоп Путін": у містах Європи та в Україні проходить флешмоб проти агресора

В Україні та світі проходять флешмоби "Стоп Путіну в Україні" – фоторепортаж

Біля метро "Арсенальна" посилені наряди правоохоронців та металошукачі