У Запоріжжі судять обезголовлювачів Сталіна

  У Запоріжжі судять активістів організації "Тризуб". На лаві підсудних - дев`ятеро. Їх обвинувачують у пошкоджені пам`ятника Сталіну торік у грудні.

  Під стіни будівлі прийшли представники ВО "Свобода" та "Тризуб", хоча проводити будь-які акції заборонив адмінсуд Запоріжжя. Через це вранці будівлю оточила міліція. Під час ранкового засідання стало зле одному з обвинувачених, якому раніше провели операцію. Адвокати підсудних подавали клопотання про заміну запобіжного заходу з утримання на підписку про невиїзд. Проте, усі клопотання відхилили. Нагадаємо, активістів "Тризуба" обвинувачують у пошкодженні майна в особливо великих розмірах. Зокрема, обезглавлення монумента Сталіна 28 грудня 2010 року на території районної організації КПУ. Комуністи оцінили збитки у 370 тисяч гривень.

  Василь Абрамів, підсудний: "Я і мої товариші діяли не хз хуліганських мотивів і не мали наміру порушувати громадський порядок. Моєю метою було демонтувати бюст Сталіна. Я робив це виключно з ідеологічних міркувань. Мені було відомо що цей бюст було встановлено з порушенням закону, без відповідних дозволів і погоджень у державних органів. Сталін є злочинцем, який організовував Голодомор і масове знищення українського народу".

  Олексій Бабурін, голова обласної організації КПУ: "Наверное, ничем не измерить все-таки страдания людей, которые собирали по-крохам на этот памятник. Памятник стоял на частной территории, и вандалы не погнушались ничем для того, чтоб причинить эту душевную боль. Я думаю, они просто укоротили век нашим ветеранам".

  Попередній матеріал
  Вчора в ГПУ допитали Медведчука
  Наступний матеріал
  Ватикан перевіряє, чи гинуть цивільні лівійці від бомбардувань НАТО
  Теги: