У водяній пастці Новий Рік зустрічатимуть півсотні мешканців одного з мікрорайонів Києва

  У водяній пастці Новий Рік зустрічатимуть півсотні мешканців одного з мікрорайонів Києва. Їхні будинки підтопило два тижні тому. З берегів вийшло озеро неподалік маєтків. До свят столична влада обіцяла відкачати воду, утім віз і нині там.

  Андрій Гуменюк, мешканець підтопленого району: "Запас овочів на зиму пропав, дрова замокли, я не знаю, як опалювати дім. Тріщини в будинку з`явились вже, як далі жити ми не знаєм".

  Ще тиждень тому головний рятувальник столиці пообіцяв до Нового року воду з житлового масиву відкачають, розповідає Андрій. Утім у дворі досі - її по-коліно чоловік рятує помешкання самотужки. 

  Андрій Гуменюк, мешканець підтопленого району: "Були плани з сім`єю уїхати на Новий рік в житомирську область, а тепер не можемо двічі на день треба відкачувати воду, якщо не відкачаєм - попливе будинок". 

  У сусідському будинку  - насоса немає. Та й каже господар, самотужки стільки води з двору все одно не вичерпати. Гостей на Новий рік не кличе, жартує: човна, щоб їх від воріт довезти, немає:

  Павло Пількевич, мешканець затопленого району: "Самі будем напрашуватись до зятя, до дочки в гості".
   
  Потоп влаштували забудовники, які неподалік  споруджують колектор. Вони відкачували грунтові води і скидали їх в стічну каналізацію. Далі вода  мала би потрапляти в Дніпро, утім через зруйновану дренажну систему - переповнила озеро біля будинків і затопила подвір`я. Нині її відкачують рятувальники.

  Сергій, працівник оперативно-рятувальної служби КМДА: "Мы работаем по суткам, а сегодня уже четвертые сутки".

  Анатолій Кавуненко, мешканець підтопленого району: "Зараз МНС тимчасово понизить рівень води в нашому озері, але це не вирішить проблему повністю. Негайно треба добудувати той колектор або переливну трубу, яка з`єднує наше озеро з Дніпром".

  Ці питання забудовники мали б вирішити ще до початку робіт, кажуть мешканці. Однак, гроші зекономили. Розв`язати проблему узялася  столична влада. Утім, цим займатимуться вже після свят:

  Юлія Фінгарет, Ян Доброносов, "5 канал"

  Попередній матеріал
  За незаконне перевезення ялинок столичне ДАІ затримало 37 осіб
  Наступний матеріал
  У Харкові стартувала виставка "Зимова казка
  Теги: