У Вінниці ребальзамували тіло Миколи Пирогова

  Тіло Миколи Пирогова повернули в його саркофаг. Протягом місяця тривала процедура ребальзамування тіла славетного хірурга. Раніше, щоби її здійснити, мумію возили до Москви. Цьогоріч процедуру проводили у Вінниці за участи російських науковців. Наступне ребальзамування вінницькі медики здійснять самостійно. Микола Пирогов є засновником військо-польової хірургії.

  У чергову річницю смерті Миколи Пирогова, його тіло після ребальзамування повернули на звичне місце - у спеціальний саркофаг. Науковці запевняють - операція пройшла вдало.  

  Петро Гунько, генеральний директор Національного музею-садиби Миколи Пирогова: "По оцінці, ту, яку дав академік Юрій Іванович Дєнісов-Нікольський, що тіло Миколи Івановича Пирогова зберігається нормально і відповідно до науки. Слідуюча ребальзамація буде через 5-6 років".

  Цьогорічна ребальзамація тіла Пирогова обійшлася у 200 тисяч гривень. Тривала вона протягом місяця. Цього разу процедуру вперше проводили у Вінниці, але за участю московських науковців. Наступного ж разу місцеві фахівці працюватимуть самостійно. Досвід перейматимуть у російських колег.

  Григорій Костюк, зав. кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Вінницького національного університету ім. М. Пирогова: "Наші фахівці згодні, і ми десь часом, десь у травні місяці побуваємо у місті Москві, де опануємо цією методикою і у подальшому будем уже зберігати цю скарбницю для наших двох народів".

  Тіло Пирогова потребує бальзамування кожні 5-6 років. Через брак коштів, цьогоріч планова процедура була під загрозою зриву. Гроші збирали по крихтах.

  Петро Гунько, генеральний директор Національного музею-садиби Миколи Пирогова: "Чомусь забувають про те, що потрібно проводити ребальзамацію, і Міністерство фінансів, і Міністерство економіки і затверджуючи бюджет, не дивлячись на наші просьби, гроші не дають".

  Музей-садиба, де Микола Пирогов прожив майже двадцять років, є візитівкою Вінниці. Лише цьогоріч усипальницю легендарного хірурга відвідали 117 тисяч туристів з усього світу.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Протестувальники у США захопили конфіскований банком будинок
  Наступний матеріал
  Адвокатам Кучми відмовили у відводі судді
  Теги: