У Вінниці почали кампанію "Стоп, небезпечний атракціон" (РЕПОРТАЖ)

  Провести позапланову перевірку атракціонів країни - доручив уряду Президент. У Вінниці вже почали кампанію "Стоп, небезпечний атракціон". Після трагедії у Луганську - там теж провели перевірку у парку розваг. Результати вражають - усі каруселі не ремонтували впродовж 20-ти років, лише фарбували заіржавілі сидіння. Кожна п`ята гойдалка - в аварійному стані - їх і закрили. Решта - продовжують катати дітей.
  Бабуся Євдокія на гойдалки у парку свою онуку не пускає вже кілька тижнів. Каже, вже переконалася, що вінницькі атракціони застарілі та небезпечні. Раніше дитина по кілька разів на день каталася на колесі огляду та дивилася згори на місто. Доки одного разу не застрягла на висоті 30-ти метрів над землею.

  Аня: "Я на колесе обозрения остановилась. Мама звонила папе, казала що мы застрягли. Він поїхав якраз до нас. Було так страшно."

  Люди: "У нас такі качелі, що може також біда бути. Хай Бог милує, але все возможно. Вони дуже старі, обновлення ніякого немає. Дуже старашно. Звыйсно, катаються, але з опаскою. "

  Люди: "Трошки переживаємо, слідкуємо, щоб з ними, нічого не сталося. Дуже любить кататися."

  Дитина: "Я люблю кататися."

  Найстаріший атракціон – Російська карусель, їй шістдесят років, розповідає директор вінницького парку Ігор Луценко. Каже, досі жодного разу не підводила - щоліта працює безупину. Навесні її підфарбували та пустили катати відвідувачів. Рух зупинила перевірка, цього понеділка атракціон забракували – застарий. Комісія Держгірпромнагляду закрила дві дитячих та одну дорослу гойдалки. Мовляв, своє відпрацювали. Хоча зовні пофарбовані каруселі про небезпеку не нагадують, механізми давно зношені. Відтак директор парку зупиняє неохоче – каже, на нові грошей немає.

  Ігор Луценко, директор Вінницького парку культури: "Як може бути задоволена комісія, яким атракціонам більше 20 років, або до 20 років. Треба робити ротацію атракціонів. Замінювати атракціони, вони коштують великих грошей. Треба думати, шукати кошти. Колесо огляду коштує від 350 тисяч доларів".

  У міській раді на ремонт атракціонів виділили мільйон гривень. Замість запланованих торік трьох. Їх вистачить лише на так звану зовнішню косметику. Відновлювати капітальним ремонтом розважальний раритет на міські гроші не хочуть. За словами начальника управління культури Ірини Френкель, поки що стежать за безпекою жителів міста. А як дійдуть руки і будуть кошти – купуватимуть нові.

  Ірина Френкель, начальник міського управління культури: "Батьки можуть не турбуватися, атракціон Юнга, який не відповідає технічним вимогам закрито. І також атракціон орбіта і не зовсім безпечний атракціон - ланцюжок для дорослих. Але це не остаточно. Вирішить держ. служба нагляду".

  Лише після трагедії у Луганську, коли атракціон, обірвавшись, вбив двох людей, ще вісьмох - поранив, у Вінниці вирішили попедедити про небезпеку таких розваг. Біля кожної механічної гойдалки атракціону встановити таблички. Там - перелік осіб, яким заборонено кататися, а також правила поведінки на атракціонах. Працівникам парку наказали щоранку перевіряти механізми перед роботою на справність. З малими ж дітьми радять гойдатися на невеличкому сучасному майданчику для дошкільнят.

  Оксана Тупальська, Анна Тітовська, Володимир Гірявенко, Вінниця, 5 канал
  Попередній матеріал
  Заарештували чоловіка, якого підозрюють у підпалах лісів у Флориді
  Наступний матеріал
  Північ Індії потерпає від торнадо та пожеж
  Теги:
  Loading...