У Вінниці підтримали акцію протесту пацієнтів українських медзакладів

  "Чорним вівторком" охрестили пацієнти медичних закладів 21 жовтня.


  У кількох містах України відбулися акції протесту. Наймасовіша – у столиці.

  У Вінниці в чорних хустках та з плакатами в руках люди вийшли на майдан перед будівлею облдержадміністрації. Учасники акції вимагають від уряду закупити необхідні ліки для онкохворих, ВІЛ-інфікованих та людей, які мають рідкісні недуги. У жалобні хустки вбралися, щоб продемонструвати владі, що хворі без потрібних медпрепаратів, які отримують від держави, можуть померти. Пікетувальники заявляють: більшість пацієнтів не можуть самотужки придбати ліки через надвисоку ціну на них.

  Учасниця акції Наталя Ярмілко скаржиться: "Захворювання моїх дітей зумовлено тим, що у них організм не виробляє імонуглобулін, який би допоміг їм боротися з бактеріальною інфекцією і через те ми маємо раз на 4 або 3 тижні імонуглобулін. На "Біофармі" він коштує 890 гривень, у муніципальній аптеці – більше ніж 1200 1 флакон, якщо вдається підписати безкоштовний рецепт, бо мені потрібно на місяць на 2 дітей 23 флакони".

  Мету акції голова благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Оксана Шевчук пояснила так: "Сьогодні у нас три завдання – це домогтися від Кабміну якихось певних процедур по передачі від Міністерства охорони здоров’я до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, щоб процедура була прискорена по закупівлі препаратів, щоб пацієнтська спільнота могла прийняти участь у переговорних процесах , ну і, звичайно, щоб усі ліки до грудня 2014 року були закуплені".

  Попередній матеріал
  Вересень став найтеплішим місяцем за всю історію метеоспостережень
  Наступний матеріал
  Меркель закликає країни ЄС допомогти Україні розплатитись за газ