5.ua

У Вінниці облаштували виставку мікроорганізмів [відео]

  Стати біологом у майбутньому мріє першокласник Павло Кустош. Удома має мікроскоп, тож щодня розглядає рослини та комах. Проте прилад не надто потужний, тому, аби побачити найменші живі організми – прийшов до музею.

  Павло Кустош: «Саме цікаво, що це таке бактерії і з чого вони зроблені, для чого? Я знаю тільки, що вони нас оточують, і вони в рослинах, в тваринах, в нас, вони вєздє».

  Річковий планктон, інфузорії, ротовий апарат мухи, личинки комарів, кристали цукру, лимонної кислоти – усе це можна розглянути під мікроскопами. Їх до Вінниці привезли 30. Найпотужніший – збільшує у 4 тисячі разів.

  Олександр Каукалов, ведучий виставки «Зоопарк під мікроскопом»: «Живий планктон ми майже кожний день міняємо, інфузорія – вона може прожити 2-3 дні. Поновлюємо живі препарати, майже кожний день поновлюємо».

  У місті така виставка – вперше. Проте одразу її облюбували відвідувачі. Особливо до вподоби розглядати мікроорганізми на власних руках.

  Катерина Висоцька, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею: «Під мікроскопом – це вперше, ми самі зацікавились, ось найдрібніші мікроорганізми є можливість відвідувачам – особливо дітям – подивитися в окуляри мікроскопа і побачити живі істоти найдрібніші».

  Ольга Хіміч, вінничанка: «Мне понравилось, я помню, мы такие экспонаты, когда я училась в школе, рассматривали под микроскопом, а так – очень впечатлило, особенно мне понравились живые микроорганизмы, ну и кристаллы, особенно кристаллы соли, меда».

  Організували таку виставку двоє біологів – із Криму та Львова. У Вінниці виставка проходитиме до 22 грудня, потім її доправлять до Львова.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Луганську затримали одного із винуватців учорашнього подвійного убивства [відео]
  Наступний матеріал
  Політики ЄС відреагували на прийняття одного із євроінтеграційних законів у ВРУ
  Теги:
  Loading...