5.ua

У центрі Львова встановили Різдвяного Дідуха [відео]

   

  Святвечір у Львові розпочинають традиційною різдвяною ходою. Музичні колективи вбрані у вишиванки, львів’яни та гості міста від центральної шопки, що на площі Ринок, урочисто, співаючи колядки, прямують до Дідуха.

  Андрій Василенко, турист:  «Хорошее утро, хороший праздник. Мы приехали из Киева. Очень рады, что все народные традиции мы здесь увидим».

  Дідуха встановили у центрі міста навпроти храму апостолів Петра і Павла. Різдвяна композиція складається зі ста маленьких снопів довжиною шістдесят сантиметрів. Частина з них збереглась ще з минулого року. Іншу ж частину, починаючи з липня, виготовила родина Коцюків зі Львівщини.

  Василь Коцюк, автор дідуха: «Тільки зібрали урожай, зразу починаємо плести. Тому що там косички йдуть, це дуже кропітка справа. Виплести маленьку косичку, витримати, щоб вона була рівна, тоненька – це дуже важко. Цим більше мати займається. Батько більше лагінки складає.  А ми вже приходимо скручуємо, бо це важко скрутити. А молодші наші обрізають – для всіх є робота».

  Андрій Садовий, міський голова: «Я пригадую, ще мій дідусь колись казав, «Дідух  до хати, вся нечисть з хати».  Бо ця мить Різдва є особливою. Це є мить добра, любові й милосердя. Я би хотів, щоб це милосердя і велика любов панували сьогодні у всій Україні. І велика єдність, нам сьогодні це дуже потрібно».

  Цього року на площі довкола Дідуха 15 двометрових персонажів Вертепу. Стоятиме солом’яний атрибут Різдва до кінця свят.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Аномальні холоди у США: 20 людей загинули [відео]
  Наступний матеріал
  Прихильники Тимошенко вітали її з Різдвом
  Теги:
  Loading...