5.ua

У Тернополі прийняли перших утікачів з Донеччини

  Перші біженці зі сходу України обживаються у Тернополі. Жінки із дітьми приїхали зі Слов'янська. Переселенці прибули наприкінці минулого тижня, кажуть – ситуація в місті вкрай небезпечна. Тим більше, що помешкання утікачів знаходяться в центрі міста.

  Оксана Нечипуренко до Тернополя приїхала разом із донькою Ганнусею. У Слов'янську залишився чоловік, який і дотепер організовує там проукраїнські мітинги. Вагітній жінці разом із дитиною залишатися в місті було небезпечно. На новому місці їх зустріли, облаштували та допомагають речами. Нині Оксана переймається двома проблемами: майбутніми пологами та тим, як домогтися спокою у рідному місті.

  Це не проблема громади Слов'янська, це не проблема громади Донецької області чи Сходу – це загальноукраїнська проблема, вважає жінка. "Якщо ми не піднімися всі разом і не будемо чинити їм опір, то завтра прийдуть і в вашу хату. І ми повинні все це усвідомлювати", – вважає утікачка.

  Загалом, у Тернополі нині обживаються три родини біженців зі Слов'янська. Найменші усе сприймають, як пригоду. Найближчим часом їх влаштують до школи. На Великодні свята вже встигли познайомитися з Тернополем. Дітям тут подобається навіть більше, ніж вдома.

  Допомогу у переселенні мешканці Слов'янська отримали після дзвінка на спеціальну гарячу лінію. На їхнє прохання відгукнувся громадський активіст із Тернополя Ігор Костів. У своєму будинку чоловік надав біженкам із дітьми тимчасовий притулок. А інші волонтери вже підшуковують родинам постійне житло і роботу.

  Громадські активісти нарікають: не знають, яка буде подальша доля утікачів, бо відсутня загальноукраїнська програма допомоги для таких людей. Але найголовніше – що вони у безпеці.

  Тернопільські активісти не виключають, що біженців зі Сходу дедалі більшатиме. Проте обіцяють допомогти усім, хто цього потребуватиме.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Тернопіль, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Луганські бойовики з "народного ополчення" збираються у наступ на Захід
  Наступний матеріал
  Луганський аеропорт тимчасово призупинив роботу
  Loading...