У Тернополі поховали загиблого у Косові миротворця

  Поховали українського миротворця, який загинув у Косові. 25-річний спецназівець Ігор Кіналь знайшов останній спочинок на малій батьківщиниі - в Тернополі. Попрощалися з ним і в Золочівській військовій частині на Львівщині, де служив старший лейтенант до участі в миротворчі місії. 17-го березня Ігоря Кіналя зі ще двома десятками його колег поранили у Косовській Митровиці. Через півдоби він помер у військовому госпіталі.

  У Митровиці протестували серби, які не визнають незалежності Косова. Український міністр внутрішніх справ, який учора вилетів до Приштини розібратися в ситуації, з`ясував: декілька годин миротворці з поліцейської місії ООН у Косові не мали права оборонятися зброєю від натовпу сербів з гранатами та коктейлями Молотова. Попри цей інцидент, Юрій Луценко переконаний - українська місія у неспокійному регіоні має продовжувати працювати.

  ***

  Попрощатися з Ігорем прийшли сусіди, колеги по службі, друзі. За тиждень старший лейтенант міліції Ігор Кіналь планував приїхати додому у відпустку. Про загиблого згадують з особливою любов`ю. Кажуть, він був надзвичайно мудрою і дисциплінованою людиною, а ще офіцером від Бога.

  Ігор Кіналь став першим вояком українських внутрішніх військ, який загинув під час виконання миротворчої операції закордоном. До Косова наприкінці минулого року потрапив без проблем - хлопець добре володів англійською та французькою. На службі у миротворчому контингенті планував вдосконали іноземні мови. Сьогодні родичі Ігоря Кіналя отримали його посмертну нагороду - Хрест Слави.

  Ігор Кіналь помер від поранень у Митровиці. Три дні тому у сутичках косовських сербів з поліцією та миротворцями постраждали десятки учасників інциденту. Керівництво внутрішніх військ України запевняє: трагедія, що сталася у Митровиці, не зменшить кількості охочих служити у складі місії ООН. Залишити у Косові українських правоохоронців закликав депутатів міністр внутрішніх справ.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ: "Відступ наших бійців в цих умовах з Косова буде ганьбою для них, для МВС, для України. Україна, як держава-засновник ООН, має повні підстави продемонструвати свою відповідальну позицію за взяті на себе міжнародні зобов`язання".

  Зараз у миротворчих місіях за кордоном беруть участь 222 представники Міністерства внутрішніх справ України, 187 - у Косові, а також у Судані, Ліберії, Конго, Східному Тиморі, Грузії та Македонії.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Тернопіль-Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Черновецький може знову стати мером, якщо не буде єдиного кандидата
  Наступний матеріал
  Израиль отменил визы для россиян
  Теги:
  Loading...