ОБСЄ_Донбас 5.ua

У США підрахували кількість фургонів з "вантажем 200", що вивозили з Донбасу росіян

  Як відомо, Кремль продовжує заперечувати власну безпосередню участь у війні на Сході

  За 2,5 роки спеціальна моніторингова місія ОБСЄ лише в умовах обмеженого доступу до зони конфлікту на Донбасі офіційно нарахувала понад два десятки машин, позначених написом "вантаж 200", які вивозили зі Сходу загиблих росіян. Про це заявив представник США при Організації посол Даніель Байєр на засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає "Укрінформ".

  "27 жовтня Спостережна місія ОБСЄ в Гуково і Донецьку зафіксувала, як ще один автомобіль для перевезення загиблих, позначений кодом "200" – для втрат російських військових – перетинав межу між Росією і територію, утримувану сепаратистами. І це лише останній з-понад двадцяти таких транспортних засобів, зафіксованих за два з половиною роки. Лише з тих, що були помічені", – повідомив представник США.

  Крім того, він нагадав, що Кремль продовжує заперечувати власну безпосередню участь у конфлікті на сході України.

  "Попри те, що Росія у себе вдома визначає злочином дискусії про свої військові втрати в Україні, це не скасовує того факту, що сини Росії продовжують гинути в конфлікті, в якому їхній уряд продовжує заперечувати втрати та свою центральну роль", – наголосив Байєр.

  Він також закликав РФ "припинити насильство та повною мірою виконувати домовленість про відведення військ".

  Як відомо, "Вантаж-200" (двохсотий) – умовне позначення в армії при перевезенні тіла загиблого військовослужбовця до місця поховання.

  Нагадаємо, востаннє фургон з написом "200" представники ОБСЄ зафіксували у жовтні цього року на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" й "Донецьк" у Ростовській області.

  Як повідомляв 5.ua, у вересні у Генштабі повідомили про 6 тис. російських "кадровиків" на Донбасі та назвали їхні посади.

  Попередній матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua
  Наступний матеріал
  У Туреччині прогримів потужний вибух: з'явились перші кадри з місця подій – відео

  ОБСЄ зафіксувала на українсько-російському кордоні похоронний фургон із написом "200"

  ІС оприлюднив імена "керівників" одного з полків "ДНР", серед них є кадровий офіцер РФ

  Російських кадрових військових на Донбасі стало менше – Лисенко

  У Генштабі повідомили про 6 тис. російських "кадровиків" на Донбасі та назвали їхні посади