У селі на Львівщині дошкільнят вчать коштом Польщі

  Дитячий садок у будинку священника. Отець Юзеф зі села Лановичі для потреб дитячого садочка віддав третій поверх власної хати. Тепер у цьому селі на Львівщині, де ніколи не було дошкільного закладу, у садочок ходять 24 дитини, п`ятеро з яких із сусідніх сіл.

  Священник місцевого костелу отець Юзеф каже, діти у його будинку навчатимуться два роки, саме стільки часу місцевий відділ освіти за одну гривню у місяць орендуватиме приміщення. Священник та місцева польська громада своїм коштом облаштували дитячі кімнати, оплачують світло та опалення. Із районного бюджету виділили гроші на харчування та оплату вихователів.

  Вихователька садочку Анна Денькович за два тижні роботи вже знайшла спільну мову із дітьми, каже усіх їх потрібно перш за все навчити правильно говорити. У селі люди спілкуються діалектом змішуючи польську, українську та російську мови. А тому у садочку велика увага – підготовці до школи.

  У сільській місцевості Самбірського району нині лише 4 садочка, а тому відкриття кожного нового – подія. Мешканці найближчих до Лановичів сіл заздрять сусідам. А у районній адміністрації сподіваються приклад отця Юзефа підтримають і в інших селах.

  Через два роки у Лановичах сподіваються збудувати окреме приміщення для дошкільного закладу. Кошти на це пообіцяла не місцева влада, а сусідня держава – Польща. Щоправда у садочок прийматимуть усіх дітей. А навчатимуть за національною програмою.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві відкриють дитяче відділення нейрохірургії
  Наступний матеріал
  У США роздали "зелені Оскари"
  Теги: