У підозрюваних у вбивстві Бузини силоміць відібрали зразки ДНК: версії інциденту

Прокуратура уже заявила, що у Медведька та Поліщука "здійснили примусовий відбір біологічних зразків" – але не порушили їхнього "права на повагу до гідності освідуваної людини"

У Києві побили підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини екс-бійців АТО Андрія Медведька і Дениса Поліщука, передає УНІАН. Про це повідомляють у соцмережах народні депутати, адвокат і активісти, які підтримують підозрюваних.

Народний депутат Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook повідомив таке: "У цій будівлі без опізнавальних знаків напали на адвокатів Медведька та Поліщука, а у самих хлопців примусово відібрали зразки (біоматеріалу – 5.ua), перед цим сильно побили. Беркут". Він також виклав відповідне фото.

Один із захисників підозрюваних, Сергій Войченко, повідомив, що їх побили працівники "КОРД". У себе у Facebook він написав, що із "грубим порушенням законних прав та інтересів Медведька Андрія Олександровича та Поліщука Дениса Валерійовича" у них "відібрали примусово зразки крові і зразки слини, які вони відмовлялися надавати".

/
/
/
/
/
/
/
/
/

За даними журналістки Ольги Худецької, відбір біологічних зразків у Поліщука і Медведька відбувся після того, як вони прийшли давати свідчення проти міліціонерів щодо побиття при затриманні. "Ще раз: прокурори запросили їх дати свідчення про застосування неправомірної фізичної сили, а коли вони прийшли, їх скрутив якийсь бахільний спецназ і взяв ДНК у іншій справі – попри забороняючи постанову суду", – написала журналістка у Facebook.

Тим часом, прес-служба прокуратури міста Києва оприлюднила власну версію подій. Там сьогоднішній інцидент назвали "примусовим відбором біологічних зразків у підозрюваних Андрія Медведька та Дениса Поліщука на підставі ухвал Печерського райсуду м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження за фактом вбивства українського журналіста Олеся Бузини". Проведення таких дій у прокуратурі обумовили тим, що підозрювані "неодноразово відмовлялися повторно надати біологічні зразки на експертне дослідження". Необхідність такого специфічного способу відбору пояснена тим, що "попередній відбір зразків ДНК А.Медведька та Д.Поліщука, який здійснювався слідчими національної поліції одразу після їх затримання, відбувся із порушеннями вимог КПК, на чому також неодноразово наголошувала і сторона захисту".

Прокурори запевнили: "процедура відбору зразків відбулася за присутності адвокатів А.Медведька та Д.Поліщука, із дотриманням вимог КПК України та забезпеченням прав і свобод підозрюваних… у найменш інвазивний спосіб, жодним чином не порушуючи права на повагу до гідності освідуваної людини".

Активісти зазначають: Медведько і Поліщук після процедури побиті, але загалом цілі і не заарештовані, однак при цьому правоохоронці затримали учасників акції на підтримку підозрюваних. Яка постанова суду суду щодо підозрюваних є чинною – про відбір зразків чи про заборону таких дій – наразі не зрозуміло.

Нагадаємо, відомий своїми антиукраїнськими поглядами і заявами журналіст Олесь Бузина був убитий 16 квітня 2015 року в Києві. Двоє підозрюваних у скоєнні злочину були затримані 18 червня. Денис Поліщук служив у зоні АТО у званні гвардії лейтенанта Збройних сил України у 54-му розвідувальному батальйоні. Андрій Медведько теж є учасником АТО, проходив службу в складі добровольчого батальйону МВС "Київ-2".

Попередній матеріал
Проваливши голосування за секторальні санкції, українські політики дали козир російській пропаганді
Наступний матеріал
До Одеси повертається великий футбол

З підозрюваного у вбивстві Бузини знімуть електронний браслет

ГПУ передала справу Бузини одеській поліції – Сакваралідзе

У Києві підірвали автомобіль адвоката, який захищає підозрюваних у вбивстві Бузини

Сьогодні суд розгляне клопотання адвокатів підозрюваних у вбивстві Бузини

У справі про вбивство Олеся Бузини допитали шістьох свідків захисту

Підозрюваного у вбивстві Бузини Дениса Поліщука відпустили під домашній арешт