5.ua

У МВС не виключають силового варіанту демонтажу барикад [відео]

   

  Судячи із написів колись цей автобус подарував школі президент. А потім -  автобус самому знадобився. Тепер цей транспорт виконує загороджувальну функцію. Оберігає квартал, де мав би працювати Янукович - від небажаних гостей. Автобус у ролі шлагбаума - випускає свій транспорт, чужих не пропускає.

  Це саме стосується перехожих. Заступника держсекретаря Сполучених Штатів Вікторію Нуланд до Януковича пропустили, але розповідати журналістам деталі зустрічі доводиться подалі від Адміністрації - просто посеред вулиці. Вона запевнила Януковича: США засуджують силові дії влади і підтримують український народ на майдані.

  Вікторія Нуланд, заступник держсекретаря США: «Я щойно дві години розмовляла з Віктором Януковичем. Це була дуже складна бесіда. Я дуже чітко дала зрозуміти йому, що те, що відбулося вночі в Києві в термінах безпеки - абсолютно неприпустимо в демократичному суспільстві. Я також чітко заявила - ми віримо, що є способи врятувати європейське майбутнє України. Для цього потрібно, щоб президент рухався в цьому напрямку, але це вимагає негайних заходів в галузі безпеки, відновлення перемовин із Європою та МВФ. Гадаю, президент Янукович знає, що має зробити. Весь світ спостерігає за подіями в Україні».

  Перед тим  - заступник держсекретаря сама побувала на Євромайдані, що провів бурхливу ніч. На знак підтримки - пригощала печивом. В тому числі тих, кому дають накази нападати на демонстрантів. Ще одна високопосадовиця цю ніч провела у Києві - верховний представник ЄС Кетрін Ештон напередодні зустрілася з президентом, а вже вночі спостерігала ось таку картину.

  Після цього - йде на зустріч  із президентом ще раз.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС: «З того що я почула від президента - протягом 24 годин має бути щось зроблене».

  Микола Азаров, прем`єр-міністр України: «Нам украй важливо дізнатися, хто так підставив владу. Никакого применения силы против мирных демонстрантов никогда не будет. Идет речь о расчистке дорог для обеспечения жизнедеятельности столицы».

  Так просто - коментує те що трапилося вночі прем’єр-міністр Азаров. Хто підставив - міністр внутрішніх справ Захарченко не пояснює. На його думку, так міліція проводить розблокування вулиць.

  Віталій Захарченко, міністр внутрішніх справ: «Хочу всіх заспокоїти. Ніякого силового розгону Майдану не буде».

  Віталій Ярема, народний депутат «Батьківщина»: «Навіщо було стягувати таку кількість військ на територію Києва? Бо це останній плацдарм Януковича».

  В опозиції пояснюють - після такої зачистки жодні круглі столи неможливі: лише повна зміна влади.

  Юрій Луценко: «Відставка Захарченка, відвід спецназу, випуск арештованих - є мінімальними умовами, щоб хтось із кимось розмовляв». 

  Арсеній Яценюк: «Ми закликаємо - тому що тут серце свободи. Це навіть можливість почати процес, як витягнути людей з тюрми, притягнути до відповідальності тих хто давав накази в тому числі і сьогодні беркуту розігнати мирну демонстрацію».

  Надвечір чиновники з МВС попередили: застосування сили - можливе знову. Якщо за рішенням суду займуться демонтажем нових барикад.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, «5 канал»

   

  {youtubne}x5AcPLiPiQU{/youtube}
  Попередній матеріал
  Хронологія подій штурму КМДА [відео]
  Наступний матеріал
  Трансляція «5 каналу» зникає в деяких регіонах України
  Теги:
  Loading...