spzh.news

У Московському Патріархаті хочуть судитися через закон про назву церкви

Підписаний Президентом зобов'язує Українську православну церкву Московського Патріархату вказати у назві належність до Російської церкви

УПЦ Московського Патріархату планує звернутися до суду щодо недавно прийнятого закону, який зобов'язує її вказувати в назві приналежність до Росії. Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на інформаційно-просвітницькому відділу церкви.

"Ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Нами було надіслано звернення до Президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, він таким правом не скористався. Окрім, цього, так, як має місце порушення Конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного суду", – сказав Бахов.

Як повідомляв 5.UA, 22 грудня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким внесено зміни до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" і який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у назві належність до Російської церкви.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року у Києві в Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія. Саме йому мають дати Томос про автокефалію Православної церкви України, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату. Передача Томоса відбудеться 6 січня в Стамбулі після спільної літургії.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Негода в Україні залишила без світла близько 130 населених пунктів
Наступний матеріал
Космічний "різдвяний вінок": NASA показало нове вражаюче фото, зроблене телескопом Hubble
Loading...

Закон про перейменування УПЦ МП: Луценко пояснила, чи будуть штрафи за порушення

ВР зобов'язала УПЦ МП зазначити в назві приналежність до Церкви Росії

Болюче, попри супротив Гундяєва і Ко: політолог про церковну перереєстрацію в Україні

Молебень у церкві Воздвиження Чесного Хреста в Тернополі – відео

Філарет був і лишається духовним лідером української церкви і народу – Порошенко

Президент двічі мав телефонну розмову з головою УПЦ МП – про що говорили