У МОН розповіли, що зміниться у системі освіти України у 2016 році

  Спрощення ліцензування приватних дитсадків та зміна шкільних навчальних програм - одні із головних завдань Міністерства освіти

  Міністр освіти та науки Лілія Гриневич представила пріоритети діяльності відомства на 2016 рік, передає прес-служба МОН.

  За словами міністра, одним із головних завдань МОН є дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою у питаннях ліцензування і акредитації вищих, середніх та дошкільних навчальних закладів.

  "Сьогодні ми маємо кризу в системі дошкілля - черги до дошкільних установ і водночас - надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів", - наголосила Гриневич, пояснюючи потребу спрощення ліцензування дитсадків. Вона зазначила, що наразі досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів.

  Ще одним важливим завданням є оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти.

  "Питання оновлення змісту і запровадження компетентнісного підходу – основа реформи середньої школи. Ми повинні навчити наших дітей використовувати знання і вміння, які вони отримали, для вирішення повсякденних життєвих ситуацій", - пояснила міністр, зазначивши, що до 1 вересня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також дев’ятого класу, для якого в наступному році мають друкуватися підручники.

  Наступним пріоритетом МОН є модернізація професійно-технічної освіти: ПТУ мають перевести на обласний рівень управління, а також міст обласного значення. Планується також диверсифікувати джерела фінансування професійно-технічної освіти.

  Окрім того, Міністерство освіти і науки продовжуватиме імплементацію Закону України "Про вищу освіту" та впроваджуватиме нові стандарти змісту вищої освіти. У науковій сфері серед пріоритетів діяльності Міністерства – проведення аудиту науково-інноваційної системи України, перші результати якого мають бути готові до кінця 2016 року.

  Гриневич наголосила, що робота над пріоритетними завданнями Міністерства здійснюватиметься одночасно з тими заходами, яких потребує функціонування системи освіти і науки України в цілому.

  Нагадаємо, раніше міністр освіти заявила, що в майбутньому середні школи в Україні переведуть на 12-річний термін навчання, а зовнішнє незалежне оцінювання обов'язково залишиться, однак його треба покращити.

  Попередній матеріал
  Вибух автомобіля у Туреччині: троє осіб загинуло та 22 поранені
  Наступний матеріал
  На посади у ЦВК можуть претендувати 25 кандидатів - Айвазовська

  Міністр освіти розповіла деталі вступної кампанії-2016

  Гриневич обіцяє, що "документи про освіту будуть вчасно"

  Гриневич: У законі має бути правильно виписана освітня субвенція

  Комплект підручників для одного класу коштує від 800 до 1000 грн – Гриневич

  У більшості країн Євросоюзу вчителі працюють за контрактом – Гриневич

  Вагомо підвищать зарплату передусім тим вчителям, які пройшли сертифікацію – Гриневич