5.ua

У Мінохорони здоров'я пропонують ввести незалежний статус лікаря

  Україна ініціює необхідність закріплення на рівні відповідної резолюції Всесвітньої організації охорони здоров’я статусу лікаря як вільної професії, дотримання принципів лікарського самоврядування, а також забезпечення незалежності лікаря у прийнятті ним професійних рішень.

  Про це сказав Міністр охорони здоров’я під час свого виступу на пленарному засіданні 67-ї сесії Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я, повідомляє прес-служба МОЗ.

  Міністр підкреслив необхідність дотримання міжнародної практики щодо поваги до професійної діяльності медичних працівників.

  "Я хочу запропонувати мою країну як місце зустрічі для обговорення механізмів щодо захисту медичних працівників під час виконання ними своїх професійних обов'язків", - сказав він.

  Олег Мусій зазначив, що події, які відбуваються в Україні, продовжують привертати пильну увагу до питань безпеки медиків і пацієнтів під час локальних конфліктів.

  "Існує низка беззаперечних доказів і фактів численних і грубих порушень міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції. На жаль, медичні працівники також стають жертвами локальних конфліктів. У період з грудня 2013 р. по лютий 2014 р. нападів з боку співробітників правоохоронних органів зазнали більше 50 медичних працівників; зараз відбуваються викрадення медиків, у тому числі волонтерів Червоного Хреста на сході України. Уряд України робить все можливе, щоб уникнути подібних ситуацій", - зазначив Міністр охорони здоров’я.

  Він також наголосив, що Україна сподівається на тісну взаємодію з усіма країнами — членами ООН, ВООЗ, ЮНЕЙДС, Глобального Фонду та інших міжнародних організацій у питанні врегулювання проблеми, яка виникла після закриття програми замісної терапії метадоном на окупованій території Криму. Олег Мусій сказав, після окупації Криму Російською Федерацією була ліквідована програма, яка визнана ВООЗ і має велику доказову базу, була однією з найефективніших і швидкозростаючих в Україні.

  "Здоров'я більше 800 пацієнтів виявилося під загрозою. Україна надала можливість лікування цих пацієнтів на материковій частині своєї території. Ми глибоко переконані, що пацієнти не повинні ставати заручниками політичних конфліктів", - підкреслив Олег Мусій.

  Попередній матеріал
  Сайт ЦВК атакують хакери
  Наступний матеріал
  У день голосування соціологи проведуть екзит-пол по всій країні
  Теги:
  Loading...