mil.gov.ua

У Міноборони публічно випробували бронежилети, які видають бійцям АТО

Згідно з результатами випробування, бронежилет відповідає заявленому 4 класу бронезахисту

Міністерство оборони України організувало показові випробування бронежилетів, які виготовляє підприємство "Темп 3000" і про неякісність яких заявляв народний депутат Сергій Соболєв (фракція "Батьківщина"). Випробування відбулися в лабораторії одного з військових полігонів в Київській області в суботу, 20 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

На початку випробувань заступник міністра оборони Ігор Павловський продемонстрував присутнім звернення від нардепа і пластину від бронежилета, з приводу якої Соболєв і зробив заяву про невідповідність заявленому класу бронезахисту.

Представлену пластину обстріляли кулями 7,62Х39ПС, 7,62Х39БЗ, 5,45Х39ПП та 7,62Х54ЛПС. Випробування показали, що ця пластина відповідає заявленому класу бронезахисту - 4 класу.

Водночас, єдиний тип боєприпасу, який пошкодив бронежилет, - бронебійно-запальний, що призначений для ураження легкоброньованих об'єктів.

"4-й клас бронезахисту - для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях - цей рівень захищає їх від осколків або куль. Якщо ми беремо штурмові підрозділи, то саме таким підрозділам потрібні бронежилети 5-го або 6-го класу. Але ми повинні враховувати, що вага його збільшується і боєць стає менш рухливий і більш уразливим. І потреби в тому, щоб всі бійці ходили в бронежилеті 6-го класу захисту немає. Тільки ті, які виконують окремі завдання", - сказав присутній на випробуванні нар деп. від фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук.

Видання зазначає, що 19 лютого Сергій Соболєв зажадав провести розслідування фактів підміни пластин для бронежилетів в зоні проведення АТО. Під час години запитань до уряду у Верховній Раді він звернувся до військового прокурора Анатолія Матіоса і продемонстрував простріляну пластину для бронежилетів. Того дня міністр оборони України Степан Полторак попросив головного військового прокурора перевірити цю інформацію.

/
/
/
/
/
/
/

Як повідомляв 5.ua,чернівецький викладач розробив бронежилет-трансформер для бійців АТО.

Попередній матеріал
У РФ жінку засудили до обов'язкових робіт за "розпалювання ненависті до російських добровольців" у соцмережах
Наступний матеріал
Росія продовжує стягувати озброєння, бойову техніку і військових в Антрацит та Донецьк - розвідка

Волонтери привезли на Луганщину бронежилети для службових собак

На Всеукраїнському конкурсі наукових робіт МАН школярі презентували теплосканери, модернізовані бронежилети та безпілотники

Міноборони закупило бронежилетів на 154 млн грн

Міноборони: Жоден мобілізований не поїде до зони АТО без бронежилета