pedpresa.com.ua

У медичних вишах почнуть викладати військово-польову медицину

  У медичних університетах, інститутах та коледжах буде викладатися спеціальний курс із військово-польової медицини, як це було за радянських часів.


  Відповідне рішення ухвалили представники українського уряду і медичної громадськості, повідомила радник Президента України з гуманітарних питань Ольга Богомолець, пише "Радіо Свобода".

  "Були ухвалені владою рішення про повернення до військово-медичної підготовки в усі медичні вузи, про підготовку на базі медичних коледжів, про проведення військово-медичної підготовки також для цивільного населення. Також є рішення про створення на базі військово-медичної академії пришвидшених курсів для перекваліфікації і до-кваліфікації цивільних лікарів. Ми будемо прагнути, щоб у кожній цивільній лікарні України було декілька лікарів, які будуть мати вишкіл військово-польової хірургії", – наголосила вона.

  За її словами, найближчим часом під управлінням міністерств охорони здоров'я й оборони, держслужби з надзвичайних ситуацій проводитимуть курси з медичної підготовки для фахівців цих інституцій, представників місцевих органів влади, громадських і волонтерських організацій (останні – у добровільному порядку).

  Досвід Майдану і проведення АТО засвідчив, що сучасна українська медицина не готова належним чином, на високому професійному рівні надавати першу медичну допомогу пораненим і постраждалим, зазначила радник глави держави.
  Попередній матеріал
  До материкової частини України з Криму рушили 4 тис. російських військових з технікою
  Наступний матеріал
  Чемпіонат світу з хокею відбуватиметься в Кракові замість Донецька
  Теги:
  Loading...