У Маріуполі відкрили єдиний в Україні пляж для неповносправних людей [відео]

  Єдиний на всю Україну пляж для людей з обмеженими фізичними можливостями відкрили у Маріуполі. Там є спеціальний спуск, душ та шезлонги. Окрім цього, постійно чергують рятувальники аварійно-водолазної служби.

  Лідія Андріївна у 1983-му році втрапила у кораблетрощу, відтоді - прикута до інвалідного візка. Відтоді море, яке вона любила з дитинства, стало недоступною мрією. Сьогодні жінка уперше за 30 років змогла знову купатися та засмагати.

   Лідія Ахмадуліна, інвалід першої групи: "Раньше не было такого, мы десять лет добивались. Сделали это пляж. Теперь так удобно. Поручни в море, приезжать удобно. Тут у нас и туалет. И хорошо теперь. Можно вылезти инвалидам".

   Зайти у море інвалідам допомагають рятувальники.

   Олександр Татай, начальник рятувальної аварійно-водолазної служби м. Маріуполь: "В каждом вопросе ребята подходят индивидуально. Один говорит, я сам, меня только поддержите, другой говорит - меня снимите с коляски, третий говорит - я на костылях дойду, вы посмотрите, как я буду плавать. В каждом отдельном случае, в каждом это индивидуально. Имеются вот эти поручни. Оборудована эта туалетная комната согласно всем требованиям о доступности инвалидов".

   Одночасно пляж може прийняти до півсотні візочників. Тут також передбачені спеціальні душові кабіни та місця відпочинку.

   Галина Гур`єва, голова асоціації громадської організації інвалідів м. Маріуполь: "После нас, после этого пляжа может быть и остальные люди задумаются о том, что было бы неплохо и у себя на берегу водоема, на берегу моря тоже устроить вот такие пляжные места. Но при этом нужно учитывать, чтобы рядом была полностью вся инфраструктура".

   Вхід на пляж - вільний, але лише для візочників та людей похилого віку, яким складно пересуватися. А щоби ці відпочивальники могли самостійно діставатися до моря без пересадки, для них підкоригували графік громадського транспорту.

   Володимир Петров, голова Приморської районної ради м. Маріуполь: "Троллейбусы здесь ходят по маршруту четыре и есть маршрутные такси, которые ходят на постоянной основе. Отдельная помощь городским советом оказывается организованным поездкам с предоставлением низкопольных троллейбусов. В частности в это воскресенье будем доставлять сюда инвалидов с Орджоникидзевского района, это через весь город".

   Ініціатива зробити узбережжя доступним для людей з обмеженими можливостями належить міській раді. Облаштування пляжу стало у понад 300 тисяч гривень, для цього залучали спонсорські внески.

   Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Аргентині страйкують далекобійники
  Наступний матеріал
  Суд відмовився порушувати справу проти Ющенка
  Теги: