У Маріуполі святкують другу річницю визволення міста від проросійських окупантів

Святкові заходи триватимуть до пізнього вечора – на маріупольців чекає концерт українських рок-гуртів та файєр-шоу

У Маріуполі святкують другу річницю визволення міста від незаконних збройних формувань. З нагоди свята державними нагородами відзначили бійців Національної гвардії, які брали учать у звільненні та обороні Маріуполя, а також поліцейських, які нині охороняють громадський спокій на вулицях міста та в його околицях.

Події так званої російської весни, які відбувалися у Маріуполі два роки тому, місцеві мешканці досі згадують з острахом.

"Два роки тому здавалося, що життя зупинилося і світ зупинився, і здавалося, що в цьому місті закінчився кисень, тому що усе, що відбувалося навкруги, усе було такою трясовиною, і це не давало дихати", – згадує журналістка Ганна Мурликіна.

Менше доби знадобилось українським бійцям-добровольцям, щоб визволити місто від незаконних збройних формувань так званої ДНР. Тепер цю подію вшановують у місті.

"Для мене це був день звільнення від гніту, від ярма", "Це – свято для нашого міста і, певно, для всієї України, ми показали, що Маріуполь – це Україна, і так буде завжди", – кажуть місцеві.

Зі святом мешканців Маріуполя привітали міністр внутрішніх справ, народні депутати, керівники силових структур.

Водночас виступ секретаря міськради Степана Махсма містяни зустрічають вигуками "ганьба". Маріупольці закидають місцевій владі загравання з сепаратистами два роки тому.

З нагоди свята захисникам Маріуполя вручили державні нагороди,  грамоти та медалі за оборону міста.

До свята в місті влаштували парад військової техніки та розгорнули польову кухню. На одному з майданчиків заправляють волонтерки із Запоріжжя – ліплять вареники та збирають гроші на допомогу військовим.

"Збираємо гроші для нашої армії. Ми допомагаємо 55-й бригаді… Сьогоднішнє свято – перший крок до перемоги. Ми дуже радіємо з цього. Все буде добре. Все буде Україна!" – кажуть волонтерки.

Як стало відомо, святкові заходи триватимуть до пізнього вечора – на маріупольців чекає концерт українських рок-гуртів та файєр-шоу.

Тетяна Ігнатченко, Євген Гончаренко

Попередній матеріал
Amnesty International зафіксувала прогрес у захисті прав людини в Україні
Наступний матеріал
Масове вбивство в Орландо: стали відомі нові подробиці про нападника

У Маріуполі нагородили бійців Нацгвардії, які захищають місто

У Маріуполі вручили нагороди прикордонникам

У Маріуполі СБУ заблокувала ретрансляцію 10-ти російських телеканалів

Окупанти масово порушують угоди про відведення техніки і стягують сили до лінії фронту - розвідка