У Львові встановили триметрового Дідуха (репортаж)

  Львів до Різдва готовий. У місті завершили приготування встановленням триметрового різдвяного символа - Дідуха. Але спершу солом`яну фігуру разом із дідушатами з колядками пронесли центром Львова. Стояти міфічним героям на чільному місці біля оперного театру до Водохреща.

  Дідуха у Львові вже традиційно встановлюють перед Святвечором. Для більшості містян це вже добра традиція, а для гостей з інших регіонів та з-за кордону ще й надзвичайне видовище. Туристи певні, таке дійство можна побачити лише на Галичині, і саме тому цікаві з`їжджаються до Західної України на Різдво.

  Орест Пиріг дідухів вчився плести за книжками. Цим ремеслом займається вже понад 15 років. Каже, робота і душу тішить, й на хліб дає змогу заробити. Щоправда таких великих фігур, як встановили у середмісті, йому не замовляють. Утім, його дідухів цінують за автентичність, тому і запрошень на спеціалізовані виставки не бракує. Майстер переконаний - символ достатку повинен стояти у кожній хаті.

  Дідух, який у Львові стоятиме до кінця зимових свят, виготовили чотири роки тому. Майстрам знадобилося понад п`ятсот метрів солом`яної коси. Цьогоріч  Дідуха вперше прикрасили яблуками.  А от решту традицій, пов`язаних із міфічним персонажем, залишили незмінними.

  Тішитиме львів`ян та гостей міста на свята ще один атрибут Різдва. Це жива шопка із справжніми ягнятами, віслюком та телятком.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Розпочалася підготовка квесту "Скарб Мазепи-2010" (репортаж)
  Наступний матеріал
  Ющенко доручив відзначити 95-річчя перемоги УСС на горі Маківка
  Теги: