У Львові відкрили перший у світі музей сала [відео]

  Вухо Ван Гога, голову Франца Йосипа та чимало інших відомих постатей і речей, виготовлених з українського національного продукту, можна не лише побачити, а й покуштувати. Музей сала - це своєрідний арт-центр, у якому, за задумом організаторів, постійно відбуватимуться концерти, літературні читання, перформанси, виставки відомих українських та закордонних митців.

  Найбільше у світі живе серце із сала відкриває виставку десятків скульптур та картин і з цього продукту. Львовознавець Ігор Лильо каже - пережив справжній шок, коли у музеї побачив інсталяцію німецького художника Йозефа Бойса – стілець із сала. У Німеччині цей мистецький витвір коштує мільйон доларів. У нас його можна з`їсти за 100 зелених. Саме салом - рятували колишнього німецького військового льотчика Бойса від смерті, коли його літак збили над Кримом.

  Ігор Лильо, львовознавець: "Місцева кримська родина його вилікувала, просто підібрали цього льотчика і вилікували його компресами із сала, просто робили жир, замотували його в якісь ряднину, тим не менше після цього він повернувся додому і став одним з найвідоміших, просунутих художників".

  У експозиції представлені твори відомих митців з України, Німеччини, Росії, Литви. Усі вони, переконують у музеї, великі шанувальники сала. А тому їхні твори так чи інакше пов`язані з цим продуктом.

  Але найбільше про сало знає шеф-кухар Андрій Чикида. Протягом двох місяців він вигадував, як зробити, щоб сало смакувало всім – скажімо свинячу голову із сала наповнюють мізками, а прутень Давида – варениками.

  Андрій Чикида, шеф-кухар: "Є морозиво з салом, є сало в шоколаді – це всім відомо, от прутень Давида, реінкарнація свинини, там Франс Йосиф, леф, Тарас Бульба, вухо Ван-Гога".

  Уже в перший день роботи - музей отримав диплом. Найбільше у світі серце із сала зареєстрували у Книзі рекордів України.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У столичному зоопарку планують збудувати - надсучасний океанаріум
  Наступний матеріал
  На НСК "Олімпійському" почали встановлювати сидіння
  Теги: