Фото zaxid.net

У Львові та Луцьку випав оранжевий дощ

Синоптики запевняють, що такі опади безпечні для здоров'я

Сьогодні вранці, 1 березня, у Львові та прилеглих районах випав дивний дощ оранжевого кольору, передає Zaxid.Net. У місцевому гідрометеоцентрі пояснили, що таке явище інколи трапляється і не становить небезпеки.

Ситуацію пояснила журналістам начальник відділу метеорологічних прогнозів Львівського регіонального центру з гідрометеорології Надія Ясюренко. "Брудні дощі пов’язані з тим, що у повітря підіймаються частинки, пилу, ґрунту, рослинного пилку та інших часток. Вони можуть тривалий час триматися в повітрі. У суху погоду ми не помічаємо, як вони осідають на землю. Коли ці частинки потрапляють у вологу повітряну масу – то випадає брудний дощ", – розповіла вона.

Наразі працівники гідрометеоцентру перевірили зразки опадів на рівень радіації та кислотність. Зі слів Надії Ясюренко, усі показники в нормі, тому такий дощ безпечний для здоров’я. Таке явище, каже експерт, більш характерне для країн Африки, а в Україні трапляється рідко. Наприклад, минулого року під час цвітіння сосен у Карпатах там випав брудний дощ жовтого кольору.

Аналогічні опади сьогодні спостерегли і в Луцьку. За повідомленням "Волинських новин", у різних районах міста лучани зафіксували випадання невідомого осаду з дощем. "Якщо придивитися на краплі, то вони брудні - з вмістом коричневої речовини", - уточнили у виданні.

Змі також публікують фото наслідків оранжевого дощу, зроблені місцевими водіями на їхніх авто.

Нагадаємо, у кінці минулого року "5 канал" робив дайджест погодних аномалій у світі.

Попередній матеріал
Відомий український письменник пише п'єсу про Революцію Гідності
Наступний матеріал
Чільник Луганської ОДА припускає закриття пунктів пропуску в області
Теги:
Loading...

Українські військові пілоти відпрацювали бойову роботу в умовах ночі і негоди

У США вирішили заробити на негоді: мешканець Нью-Йорка запропонував туристам переночувати в заметі за $200

У Стамбулі через негоду скасували близько півтисячі авіарейсів